Funkcja Battery Health w końcu w iOS-ie

Fot. appleworld
Użytkownicy sprzętu mobilnego Apple powinni już otrzymywać powiadomienia o dostępności najnowszej wersji systemu iOS. Warto przejść na 11.3, bo to wreszcie pierwsza, publicznie dostępna (nie beta) edycja, oddająca użytkownikowi kontrolę nad procesem sztucznego spowalniania starszych iPhone'ów.

Rozwiązanie nosi nazwę Battery Health. Ma informować użytkowników o tym, że akumulator jest już zużyty, ale jednocześnie umożliwi wyłączenie automatycznie aktywowanego wtedy downclockingu, czyli spowalniania procesora. Sama funkcja, w odróżnieniu od całej paczki aktualizacji, ma jednak wciąż status beta. Jest dostępna dla iPhone’ów: 6, 6 Plus, SE, 6S, 6S Plus, 7 i 7 Plus.

Oprócz tego, iOS 11.3 wprowadza nowszą wersję ARKit. Wydanie 1.5 ma umożliwiać aplikacjom, wykorzystywanie w przestrzeni AR również pionowych powierzchni, takich jak ściany czy drzwi. Dotychczasowy ARKit umożliwiał interakcję jedynie z poziomymi powierzchniami. Innym dodatkiem, dostępnym tylko dla posiadaczy iPhone’ów X, są nowe animoji, czyli animowane postacie, sterowane w oparciu o funkcje rozpoznawania twarzy użytkownika. Dzięki temu w rozmowach wirtualnych ze znajomymi, posiadacze modeli X mogą używać awatarów, które przekażą ekspresję i mimikę właścicieli smartfonów.

Najnowsza aktualizacja to spora porcja oprogramowania. Update ma 2,18 GB, dlatego lepiej zarezerwować trochę czasu na jego przeprowadzenie i skorzystać z szybkiej sieci bezprzewodowej.

Apple Battery Health
Battery Health – nowa funkcja w systemie iOS (graf. Apple)

O sprawie celowego spowalniania starszych modeli sprzętu mobilnego Apple, pisaliśmy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Najpierw informowaliśmy o samym fakcie programowego downclockingu, następnie dodaliśmy, że Apple, co prawda, przeprasza, ale też wyjaśnia, że nie wstrzyma procederu. Ostatecznie producent postanowił dać jednak posiadaczom telefonów wybór – czy wolą dłuższej żywotności akumulatora, czy lepszej wydajności. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.