Lenovo dołącza do „klubu SI”

Sztuczna inteligencja wkracza coraz śmielej do urządzeń mobilnych, a kolejni producenci umieszczają tą technologię w swoich telefonach. Do tego stale rosnącego grona dołączyć ma Lenovo ze swoim S5.

Wzorem innych producentów, Lenovo planuje wprowadzić S5, smartfon wyposażony w elementy sztucznej inteligencji. Będzie to kolejny na rynku model telefonu, który wyposażony będzie właśnie w takie udogodnienie, jednak prawdopodobnie pierwszy nie należący do najwyższej półki. 

Wiceprezes Lenovo, Chang Cheng, zapowiedział model S5 na popularnym chińskim portalu Weibo. Pokazana przez niego grafika przedstawia fragment smartfonu i informację, że będzie on „płynny jak iOS”. Wiemy, że w rzeczywistości nowy telefon będzie napędzał ZUI 3,5 OS, a więc modyfikacja Androida 8.0 Oreo.

Niewiele o nim wiadomo, ale jeśli Lenovo rzeczywiście chce konkurować z Xiaomi czy Huawei to musi nas naprawdę urzec (fot. Weibo)

Jeśli zaś chodzi o specyfikację telefonu to prawdopodobnie model S5 jest tożsamy z tajemniczym K520 który pojawił się niedawno w TENAA. Urządzenie ma mieć ekran o przekątnej 5,65 cala oraz rozdzielczości Full HD+ (2160 x 1080), a jego sercem ma być 8 rdzeniowy procesor o częstotliwości 2 GHz. Trudno powiedzieć jaki dokładnie będzie to SoC. Najbardziej prawdopodobnym jest jednak Snapdragon 625, który jest zarówno pasujący do specyfikacji (8 rdzeni, 2 GHz), jak i do średniego segmentu.

Zdjęcie Lenovo K520 ze specyfikacji w TENAA. Czy to Lenovo S5? (fot. TENAA)

Do dyspozycji będzie miał on 4 lub 6 GB pamięci RAM, a użytkownikowi na dane zostanie przeznaczone od 32 do 64 GB pamięci. Bateria, jeśli oczywiście K520 to tak naprawdę S5, będzie miała pojemność 3000 mAh. 

Z tyłu też nie jest nadzwyczajnie, ale to co interesujące ma się czaić w środku. Jak Lenovo wprowadzi SI do swoich smartfonów? Zobaczymy. Premiera zapewne w ciągu najbliższych dni lub tygodni (fot. TENAA)

Co ciekawe, widać wyraźnie, że Lenovo idzie na konfrontację z Xiaomi, gdyż kilka dni wcześniej zapowiedziało iż nowy smartfon (jeszcze nie nazwany S5, ale niemal pewne, że chodzi o ten sam model) będzie wydajniejszy niż Xiaomi Redmi Note 5, pomimo przynależności do tego samego segmentu. Zapowiada się walka chińskich smoków. A ta z pewnością będzie spektakularna. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.