biedronka zakupy

Właściciel Biedronki wprowadził zakupy przez internet w Portugalii

Fot. biedronka
Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka, uruchomił zakupy online m.in. w Lizbonie. Do końca roku usługa ma być dostępna na terenie całego kraju.

Mieszkańcy czterech portugalskich miast (Lizbony, Sintry, Porto i Mastosinhos) mogą już kupować produkty spożywcze sieci Pingo Doce, będącej tamtejszym odpowiednikiem polskiej Biedronki – a także kosmetyki i lekarstwa bez recepty w punktach Bem Estar. Handel odbywa się za pośrednictwem zewnętrznej platformy Mercadao.pt należącej do firmy Fonte-Online. Latem projekt ma być rozszerzony o turystyczny region Algarve, a do końca roku ma być już dostępny dla klientów w całej Portugalii.

Jak wynika z zapowiedzi przedstawicieli Jeronimo Martins w dzienniku Jornal de Negocios zbliżona funkcjonalność zostanie wprowadzone w Polsce, choć nie wiadomo dokładnie kiedy:

– Nasze działania w Portugalii są rodzajem testu i punktu wyjścia dla uruchomienia podobnej usługi w Polsce, gdzie funkcjonuje znacznie więcej naszych sklepów niż w Portugalii. Jeronimo Martins musi podjąć decyzję, nie czy, ale kiedy rozwiązanie zostanie wprowadzone w Polsce.

Jednak w rozmowie z CHIP-em portugalskie przedsiebiorstwo zaznacza, że nie ma planów wejścia na rynek handlu internetowego w naszym kraju. Polski oddział Jeronimo Martins powołuje się na wypowiedź prezesa firmy Pedro Soaresa dos Santosa dla Rzeczpospolitej, w której menadżer wyjaśnia, że e-sprzedaż żywności wiąże się ze zbyt wysokimi kosztami.

biedronka
W Polsce istnieje 2,8 tysiąca sklepów Biedronka (fot. Pixabay)

Nowe sklepy Biedronka wyrastają jak grzyby po deszczu (do końca roku w Polsce otworzy się kolejne 80 marketów), więc marka cieszy się u nas bardzo dużą popularnością. Wartość e-handlu w Polsce szacuje się już nawet na 40 mld złotych i każdy duży hipermarket testuje lub rozważa wprowadzenie opcji zakupów przez internet. Od kiedy obowiązuje zakaz handlu w niedzielę, który nie dotyczy sklepów internetowych, e-commerce ma szansę na dodatkowy rozwój. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.