Drukowanie bez drukarki

Aby coś wydrukować, nie zawsze trzeba kupować drukarkę, instalować sterowniki, martwić się o materiały eksploatacyjne i serwis. W czasach, gdy trendem jest minimalizm i ekonomia współdzielenia, coraz więcej rzeczy wynajmujemy. Dlatego zamiast kupować drukarkę, można pomyśleć o skorzystać z usługi druku. Często właśnie tak jest szybciej i taniej.

Jak coś wydrukować nie mając drukarki? Najprostszym rozwiązaniem, jakie przychodzi do głowy, jest pójść tam, gdzie taka drukarka jest, choćby do znajomych. A jeśli wśród naszych znajomych nie ma nikogo, kto miałby drukarkę? Oczywiście, można pójść do punktu ksero, ale warto rozważyć skorzystanie z nowoczesnej usługi o nazwie Zeccer. 

Zeccer to samoobsługowe stanowiska drukujące wyposażone w drukarki Kyocery, rozmieszczone w różnych punktach dużych miast: sklepach, osiedlowych centrach handlowych i uczelniach oraz biblliotekach. Obecnie jest ich łącznie około 70, a baza klientów, którzy już skorzystali z usługi to ponad 60 tys. osób. Warto sprawdzić, czy w pobliżu nie ma takiego punktu – nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Listę punktów Zeccer znajdziecie tutaj.

Druk przez Zeccera jest prosty: wystarczy zalogować się na stronie usługi lub w aplikacji mobilnej, kupić odpowiedni pakiet wydruków i wysłać dokumenty na adres e-mail drukarki (umieścić je w załączniku). Oferta jest bogata: druk czarno-biały lub kolorowy, jedno- lub dwustronny, a także 1, 2 lub 4 strony dokumentu na jednej stronie wydruku.

Zeccer oferuje pakiety wydruków w różnej cenie: od 2,99 zł za 12 stron czarno-białych (pakiet XS) do 240 zł za pakiet 1800 stron (pakiet XXL).

Dzięki urządzeniom Kyocera w usłudze pojawiła się możliwość skanowania i kopiowania. Natomiast w sierpniu uruchomiona została usługa Zeccer Express, bez konieczności rejestrowania się czy pobierania aplikacji – płatności dokonuje się bezpośrednio przed wydrukiem.

Napisz maila do drukarki

To że drukarka potrafi automatycznie wydrukować zawartość załącznika do maila wysłanego pod jej adres pocztowy w sieci możliwe jest dzięki rozwiązaniu Kyocera Command Center RX. Pozwala ono na zdalne zarządzanie ustawieniami oraz sprawdzenie poziomu tonerów i ilości papieru i przejrzenie oraz innych parametrów drukarki przez przeglądarkę internetową. Wśród wielu dostępnych opcji możemy również skonfigurować dostęp do skrzynki pocztową zsynchronizowanej z drukarką z opcją zdalnego drukowania. Po odpowiedniej konfiguracji adresów, portów i dostępności urządzenie będzie w stanie automatycznie wydrukować wysłanego do niego maila. Proste i eleganckie.

Kyocera Command Center RX pozwala na zdalny dostęp do urządzenia przez przeglądarkę internetową. Pozwala między innymi skonfigurować usługę automatycznego drukowania maili wysłanych na adres drukarki.

Drukowanie z i do chmury

Kiedyś, jeśli nie mieliśmy lokalnie podłączonej drukarki ani dostępu do urządzenia w sieci lokalnej potrzebny był nośnik, na którym nagrane były rzeczy do wydrukowania. Dzisiaj zastępuje je chmura, przede wszystkim Google Cloud Print. Za jej pomocą można udostępnić wiele drukarek sieciowych obsługujących chmurę, a wszystkie pozostałe można udostępnić przez przeglądarkę Chrome. W ten sposób każdy może skorzystać z drukarki, nawet jej nie mając.

Google Cloud Print to nie jedyne rozwiązanie druku przez Internet. Na przykład podczas konsumenckiego testu drukarek Epsona nasi czytelnicy korzystali z usług Epson Connect oraz Email Print. Każda drukarka sieciowa z tym rozwiązaniem ma przypisany indywidualny adres e-mail, potrafi odebrać wysłaną do niej wiadomość, otworzyć załącznik i go wydrukować.

Epson Connect to łączność drukarki z usługami chmurowymi, co umożliwia zdalny druk lub skanowanie bezpośrednio do chmury. W lewym górnym rogu widoczny jest domyślny adres e-mail drukarki.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.