Foxconn zatrudnia setki tysięcy pracowników.

Słaba sprzedaż iPhone’a X ciągnie Foxconn w dół

Fot. Steve Jurvetson
Choć oficjalne wyniki sprzedaży iPhone'a X nie są znane, uważa się, że sprzedaje się on dużo poniżej oczekiwań. Skutkiem tego trendu są kiepskie wyniki finansowe głównego dostawcy Apple'a - chińskiego Foxconnu.

Foxconn właśnie ujawnił, że w czwartym kwartale 2017 roku zarobił 2,5 miliarda dolarów. Choć zazwyczaj ponad połowa zarobków producenta pochodzi od Apple’a, to w ostatnim okresie sytuacja się zmieniła. Foxconn zarobił bowiem 2,2 miliarda dolarów dzięki sprzedaży udziałów Sharpa. Gdyby nie zyski z tej akcji Foxconn odnotowałby najgorsze wyniki finansowe w ciągu ostatnich 7 lat.

Na podstawie tych informacji można śmiało przypuszczać, że iPhone’y X sprzedają się gorzej od oczekiwań koncernu z Cupertino. Potwierdziłoby to wcześniejsze plotki o znaczącym zmniejszeniu zamówień na części iPhone’a X. Według najświeższych nieoficjalnych informacji gigant zredukował liczbę zamówień w tym kwartale nawet o 50 proc. Dla firmy Foxconn taka redukcja to duży problem.

iphone x
iPhone X nie trafił w gusta klientów czy może jest po prostu za drogi? (fot. Apple)

Jest wielce prawdopodobne, że Apple nie przyzna się do słabego zainteresowania swoim flagowcem, sprytnie ukrywając ten fakt w podawaniu wyników finansowych bez rozbicia na poszczególne modele. Z raportu za IV kwartał 2017 roku wynika, że klienci kupili 0 2,6 proc. iPhone’ów więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedzającego.
| CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.