oneplus 6

Dużo danych o OnePlus 6

Oficjalna premiera OnePlus 6 została zapowiedziana na 16 maja, ale tuż przed nią niemiecki Amazon opublikował szczegółowe informacje na temat smartfonu. Nowego flagowca chińskiego producenta będzie można kupić od kwoty 519 euro, czyli około 2200 zł.

Zacznijmy od wyglądu. Nowego OnePlusa możemy zobaczyć na zdjęciach. Te ujawniają wycięcie w dużym, bo aż 6,28-calowym ekranie AMOLED o proporcjach 19:9 i rozdzielczości 1080 x 2280. W dystrybucji znaleźć mają się dwa kolory: „Midnight Black” i „Mirror Black” – ten drugi najprawdopodobniej ze szklanym panelem tylnym. Konstrukcja wydaje się bezramkowa i trudno temu modelowi odmówić uroku. Boki urządzenia wykonane są z metalu i znajdują się na nich trzy klawisze fizyczne.

oneplus6
Chińczycy postawili na nietypowe proporcje i rozmiar ekranu (fot. Amazon.de)

Jeśli chodzi i skaner linii papilarnych, umieszczono go na tylnym panelu, tuż pod podwójnym aparatem (20 MP + 16 MP) i diodą LED. Dolna krawędź zdradza obecność portu USB typu C oraz gniazda jack 3.5 mm.

Amazon potwierdził większość ze specyfikacji, która wcześniej wyciekła do sieci. OnePlus 6 będzie działał pod kontrolą Snapdragona 845 oraz 6 lub 8 GB RAM-u. W zależności od modelu użytkownik otrzyma 64 lub 128 GB przestrzeni na dane. Według danych z oficjalnego Twittera OnePlusa smartfon będzie wodoodporny, ale nie wiadomo jeszcze czy oznacza to, że będzie jedynie odporny na zachlapania, czy też będzie można zanurzyć go na kilkadziesiąt minut w wodzie. Dość słabo prezentuje się natomiast bateria – to zaledwie 3300 mAh, co przy tak dużym ekranie może się okazać niewystarczające do przepracowania całego dnia. Chyba, że OnePlus zadbał o mocną optymalizację swojego oprogramowania i podzespołów.

Fani analogowych słuchawek ucieszą się z obecności minijacka (fot. Amazon.de)

A co z możliwościami fotograficznymi OnePlusa? Póki co firma na swojej stronie uruchomiła tzw. test na ślepo, w którym internauci wśród zdjęć wykonanych Galaxy S9+, Pixelem 2, iPhonem X i OnePlus 6 mogą wskazać to, które ich zdaniem wygląda najlepiej. Ponieważ jest to konkurs, wyniki będą podane później, więc ciężko stwierdzić, który przykład to efekt chińskiego smartfonu.

Jeśli chodzi o cenę urządzenia to na niemieckim Amazonie podano dwie kwoty: 519 euro za wersję z 6/64 GB (około 2200 zł) i 569 euro (około 2460 zł) za wersję z 8/128 GB. Oficjalna premiera odbędzie się już 16 maja. | CHIP

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.