Powstaje pierwszy długometrażowy film VR

Australijski dramat „Samotny wilk” („Lone wolf”) powstaje na kanwie powieść Josepha Conrada Korzeniowskiego pt. „Tajny agent”. Film, który ma wejść do kin już w 2019 r. wyreżyseruje Johathan Ogilvie, twórca m.in. „The Tender Hook” i „Jet set”. Reżyser przeniósł opowieść do współczesnego Sydney (oryginalnie akcja rozgrywała się w Londynie). Główna bohaterka Winnie (Tilda Cobham-Harvey) mieszka z niepełnosprawnym młodszym bratem Steviem i swoim chłopakiem Verlociem na zapleczu księgarni wyspecjalizowanej w sprzedaży książek o tematyce politycznej. Verloc, założyciel anarchistycznej organizacji i informator policji, otrzymuje propozycję ataku na Operę w Sydney, do którego ma dojść tuż przed planowaną konferencją dotyczącą terroryzmu i bezpieczeństwa. Celem ataku jest oczywiście wywołanie atmosfery zagrożenia i zwiększenie inwigilacji. Hugo Weaving zagra ministra policji, który jest zamieszany w spisek. Film ma odpowiedzieć na pytanie, jak bardzo jesteśmy skłonni zrezygnować z prywatności w imię poczucia bezpieczeństwa.

Poza wersją VR powstanie także zwykła, dwuwymiarowa wersja „Samotnego wilka”. Film w wersji VR będzie można będzie obejrzeć np. na smartfonie (ceny okularów znajdziecie tutaj) lub podczas specjalnych kinowych seansów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.