Znamy szczegóły dotyczące składanego smartfonu Samsunga

Fot. Samsung
Koreański koncern otrzymał patent na rozkładany ekran. Z opisu wynika, że wyświetlacz będzie się składał w dwóch miejscach. Możliwe, że jedno z przyszłych urządzeń Samsunga będzie mieć także przezroczysty wyświetlacz.

Mechanizm, który pozwoli produkować składane ekrany Samsunga jest nieco bardziej skomplikowany niż u konkurencji. Użytkownik będzie odblokowywać zawias za pomocą przycisku. Po jego naciśnięciu ekran będzie można zgiąć. W ekranie będzie też zamontowany czujnik, który wykryje zginanie i na nie zareaguje, zmieniając rozdzielczość i ułożenie okien w systemie operacyjnym.

Ekrany smartfonów Samsunga będą się składały jak portfel (graf. Samsung)

Na rysunkach dołączonych do wniosku patentowego widzimy elementy interfejsu. Wynika z nich, że producent zakłada, że urządzenie będziemy trzymali częściej w poziomo niż pionowo. Sugerują to m.in. ikony umieszczone po jednej stronie ekranu i aplikacja uruchomiona po drugiej. Choć oczywiście tryb pionowego wyświetlania jest również przewidziany.

Samsung chce wykorzystać w większym stopniu horyzontalne ustawienie interfejsu (graf. Samsung)

We wniosku patentowym jest też wzmianka o przezroczystym ekranie. Mogłyby z niego korzystać aplikacje do rozszerzonej rzeczywistości. Na ekranie widzielibyśmy wtedy otaczający nas świat i wirtualne obrazy, być może wchodzące w interakcję z tym, co w danej chwili widzi kamera smartfonu.

Ekran będzie podzielony na trzy części (graf. Samsung)

To już kolejna w tym roku informacja o pracach nad składanym ekranem. Producenci zdają sobie sprawę, że większe urządzenia są nieporęczne, dlatego naturalnym rozwiązaniem wydają się składane smartfony, które będą przypominały na przykład portfel. W marcu informowaliśmy o tym, że Apple chce w 2020 roku zacząć sprzedawać swoje składane urządzenie, które jednak będzie wyglądało nieco inaczej niż telefon Samsunga. Nad podobnymi rozwiązaniami pracują też Microsoft, Huawei, Lenovo, a także LG. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.