samsung głośnik

Samsung ma patent na obrotowy głośnik z kamerą

Fot. letsgodigital.
Do sieci przedostał się wniosek patentowy, który koreański producent złożył w listopadzie ubiegłego roku. Mówi on o inteligentnym głośniku o kształcie podwójnej kuli, który będzie obracał się automatycznie, by jak najlepiej słyszeć i widzieć swojego użytkownika.

O tym, że Samsung pracuje nad własnym, inteligentnym głośnikiem wiemy już od ponad roku. Do tej pory znany był tylko jeden fakt – asystent Bixby, który będzie stanowił serce urządzenia. Teraz za sprawą patentu producenta możemy poznać więcej szczegółów.

Już samą swoją formą urządzenie będzie wyróżniało się od konkurencji. Konstrukcja głośnika zakłada dwie półkoliste części, z których górna będzie mogła obracać się o 360-stopni. Po co? Ano po to, by automatycznie podążać za twarzą swojego użytkownika i by lepiej rejestrować jego komendy głosowe. Ma to sens, zwłaszcza wtedy, gdy położymy takie urządzenie na stole czy blacie kuchennym, który możemy obchodzić z wielu stron. Głośnik ma posiadać 7 mikrofonów, nieduży wyświetlacz dotykowy wspierający obsługę rysika S Pen oraz kamerę.

Inteligentny głośnik Samsunga (fot. letsgodigital.org)

Nie wiadomo kiedy producent wprowadzi urządzenie na rynek, ani ile może ono kosztować. Spekuluje się, że premiera może nastąpić 9 sierpnia, kiedy to Samsung przedstawi światu Galaxy Note’a 9 i smartwatch Gear S4.

Rynek smart głośników szybko się rozwija i wciąż jest na nim miejsce na nowe produkty. W samej tylko Ameryce korzysta z nich o 128% więcej użytkowników niż przed rokiem. Lider sprzedaży smartfonów ma duże szanse na to, by zostać też liderem w branży smart głośników, ale dużo zależeć będzie od wsparcia języków obcych. | CHIP

źródło: letsgodigital.org

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.