Xiaomi Pocophone F1 – najtańszy model z SD845

Fot. Xiaomi
Xiaomi nie zwalnia tempa i wprowadzi kolejną linię telefonów: Pocophone. Pierwszym jej przedstawicielem będzie model F1, który ma łączyć niską cenę i mocne podzespoły.

Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB pamięci RAM, 64 lub 128 GB pamięci na dane – to nie brzmi jak specyfikacja telefonu kosztującego poniżej 2000 złotych. A jednak – w wersji z mniej pojemną pamięcią wewnętrzną nowy model chińskiego producenta ma kosztować 420 euro, czyli około 1770 złotych. Dlaczego cena została podana w euro, a nie, jak to bywa najczęściej, w dolarach lub chińskim juanie? Odpowiedź jest prosta. Docelowym rynkiem dla tego telefonu ma być nasza część świata. Wprawdzie w źródłach pojawia się termin „Eastern Europe” (Europa Wschodnia), ale należy pamiętać, że dla anglojęzycznych mieszkańców naszej planety nie istnieje termin Europy Środkowej. Telefon niemal na pewno trafi więc do Polski. Informacje o telefonie udostępnił Roland Quandt z mobilegeeks.de

Xiaomi Pocophone F1 może okazać się hitem, zwłaszcza jeśli trafi do oferty operatorów GSM. Będzie to pierwszy przedstawiciel kolejnej linii telefonów Xiaomi, a więc dołączy tym samym do Mi, Mi Mix, Mi Max, Mi A oraz Redmi.

Reklama

Telefon ten ma mieć 5,99-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 2160 i pojawi się w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej i niebieskiej. Nie wiemy niestety nic na temat zastosowanych aparatów czy pojemności baterii. Nieznana jest także data premiery nowego telefonu Xiaomi | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.