huawei nova

Huawei wykorzystało w reklamie smartfonu zdjęcia robione lustrzanką

Fot. YouTube

W reklamie smartfonu Huawei Nova 3 widzimy mężczyznę, który wykonuje grupowe selfie, prezentując jak sztuczna inteligencja urządzenia potrafi upiększać jego partnerkę. Na stopklatce możemy podziwiać istotnie piękne, ostre fotografie. Sęk w tym, że nie zostały one wcale wykonane smartfonem, a lustrzanką.

Zdradziła to sama Sarah Elshamy, aktorka odgrywająca w reklamie główną rolę. Kobieta wrzuciła na swój Instagram kilka fotografii zza kulis. Na jednej z nich widać wyraźnie jej scenicznego partnera, który tylko pozuje, jakby trzymał w dłoni telefon, a zdjęcie jest wykonywane profesjonalnym aparatem cyfrowym. Fotografia została szybko usunięta z Instagrama, ale Internauci rozprzestrzenili ją wcześniej w portalu Reddit. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy polski oddział Huawei.

(fot. Engadget)

Chociaż na reklamie nie pojawiają się żadne komunikaty informujące, że źródłem fotografii jest Nova 3, to jednak sugestia jest jasna i może wprowadzać w błąd potencjalnych klientów. Nie jest to pierwsza wpadka chińskiego producenta. W 2016 roku lokalny oddział producenta użył lustrzanki do zaprezentowania „fotograficznych możliwości” flagowca P9.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.