huawei nova

Huawei wykorzystało w reklamie smartfonu zdjęcia robione lustrzanką

Fot. YouTube

W reklamie smartfonu Huawei Nova 3 widzimy mężczyznę, który wykonuje grupowe selfie, prezentując jak sztuczna inteligencja urządzenia potrafi upiększać jego partnerkę. Na stopklatce możemy podziwiać istotnie piękne, ostre fotografie. Sęk w tym, że nie zostały one wcale wykonane smartfonem, a lustrzanką.

Zdradziła to sama Sarah Elshamy, aktorka odgrywająca w reklamie główną rolę. Kobieta wrzuciła na swój Instagram kilka fotografii zza kulis. Na jednej z nich widać wyraźnie jej scenicznego partnera, który tylko pozuje, jakby trzymał w dłoni telefon, a zdjęcie jest wykonywane profesjonalnym aparatem cyfrowym. Fotografia została szybko usunięta z Instagrama, ale Internauci rozprzestrzenili ją wcześniej w portalu Reddit. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy polski oddział Huawei.

(fot. Engadget)

Chociaż na reklamie nie pojawiają się żadne komunikaty informujące, że źródłem fotografii jest Nova 3, to jednak sugestia jest jasna i może wprowadzać w błąd potencjalnych klientów. Nie jest to pierwsza wpadka chińskiego producenta. W 2016 roku lokalny oddział producenta użył lustrzanki do zaprezentowania „fotograficznych możliwości” flagowca P9.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.