Karty graficzne Nvidia Quadro RTX wyjdą pod koniec roku

Fot. Nvidia
Podczas konferencji SIGGRAPH Nvidia pokazała trzy nowe karty graficzne Quadro RTX. Cena najdroższego modelu to 10 tysięcy dolarów (ok. 37,5 tysiąca złotych).

Quadro RTX 8000, 6000 i 5000 to karty graficzne kolejnej generacji nazwanej Turing. W GPU znajdują się nowe rdzenie RT, które odpowiadają za lepsze modelowanie oświetlenia padającego na różny typ podłoża. Z tego powodu modele  te przeznaczone są głównie dla grafików komputerowych oraz osób tworzących realistyczne animacje w czasie rzeczywistym na potrzeby kina i telewizji. Znajdą swoje zastosowanie także w superkomputerach. Jak to wygląda w praktyce możemy zobaczyć na poniższej animacji stworzonej we współpracy Nvidii z Porshe i Epic Games na silniku Unreal Engine:

Najdroższa z kart, Quadro RTX 8000, kosztuje 10 tysięcy dolarów (37,5 tysiąca złotych). Ma 4608 rdzeni CUDA, 576 rdzeni Tensor i 48 GB pamięci rozszerzalnej do 96 GB dzięki NVLink. GPU potrafi w jednej sekundzie kontrolować 10 miliardów wirtualnych promieni świetlnych padających na scenę. Tańsza Quadro RTX 6000 kosztuje 6300 dolarów (23,5 tysiąca złotych). Od Quadro RTX 8000 różni się tym, że obsługuje 2 razy mniej pamięci.

Najtańsza, Quatro RTX 5000, kosztuje 2300 dolarów (8,6 tysiąca złotych) i poza mniejszą ilością pamięci, ma też „tylko” 3072 rdzenie CUDA, 384 rdzenie Tensor i renderuje 6 miliardów promieni na sekundę. Karty graficzne mają też nowy port VirtualLink, który jest zaprojektowany z myślą o obsłudze wirtualnej rzeczywistości. To szybki port USB-C przystosowany do gogli VR, które dzięki temu rozwiązaniu nie będą wymagały dodatkowych kabli. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.