Nvidia pokaże GeForce GTX 1180 już 20 sierpnia

Fot. Nvidia
Potwierdza się informacja, którą podawaliśmy na początku lipca o tym, że Nvidia zamierza pokazać nowe karty graficzne podczas targów gier komputerowych w Kolonii. Tuż przed Gamescomem producent zorganizuje konferencję, na której zobaczymy prawdopodobnie m.in. kartę graficzną GTX 1180, a także GTX 1170 i GTX 1160.

Konferencja, o której mowa zostanie zorganizowana 20 sierpnia o godzinie 19:00 czasu polskiego na stoisku Nvidii na Gamescomie. Nvidia w komunikacie wysłanym do mediów nie wymienia z nazwy nowych kart, a jedynie pisze o „spektakularnej niespodziance”. A cóż może być bardziej spektakularnego niż ujawnienie nowej, jedenastej już serii kart graficznych, na którą gracze czekają od ponad dwóch lat.

Nvidia prawdopodobnie pokaże nowe GPU już 20 sierpnia (fot. Wccftech)

GTX 1180 będzie wykonana w 12-nanometrowym procesie technologicznym. Według niepotwierdzonych informacji, zapłacimy za nią niemało. Nieoficjalne źródła mówią o nawet 5800 złotych (1530 dolarów). Dla porównania, GTX 1080 w dniu premiery można było kupić za 3100 złotych, a więc prawie dwa razy taniej. Nie wiemy jednak na ile można ufać doniesieniom na temat cen nowych podzespołów.

Nvidia rozesłała też zaproszenia do mediów z informacją o tym, że można przybyć na konferencję. Ale na miejscu pojawić się może każdy. Zatem jeśli będziecie akurat w Kolonii 20 sierpnia, warto rozważyć odwiedzenie stoiska Nvidii. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie producenta. Trzeba jednak się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. | CHIP

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.