xiaomi mi ui

Jeszcze więcej reklam w smarfonach Xiaomi

W MIUI 10 banery pojawiają się nawet w ustawieniach.

Na forum Reddit pojawiły się wpisy sugerujące, że najnowsza łatka systemu MIUI zwiększa ilość reklam wyświetlanych przez smartfon. Poza wbudowanymi aplikacjami MIUI (m.in. odtwarzaczu muzyki), które przy każdym uruchomieniu wyświetlają treści marketingowe, graficzne banery pokazują się także pomiędzy opcjami w oknie ustawień. Nie dotyka to każdego urządzenia, więc prawdopodobnie rozwiązanie wprowadzono jedynie w niektórych regionach świata lub Xiaomi dopiero testuje taką funkcjonalność i bada reakcje użytkowników.

xiaomi reklamy
Niewielka reklama aplikacji w ustawieniach systemowych MIUI (fot. Reddit)

Komentarze, jak się można spodziewać, póki co nie są przychylne. Internauci przyznają, że choć reklamy nie są inwazyjne, bo nie przysłaniają treści, ani nie mają formy irytujących pop-upów, to mimo wszystko ich obecność jest drażniąca. Niektórzy niespecjalnie się nimi przejmują, tłumacząc sobie, że producent w ten sposób pozyskuje dodatkowe dochody, które pozwalają utrzymać niską cenę własnych produktów. Na szczęście reklamy można wyłączyć w ustawieniach prywatności i bezpieczeństwa.

Warto przypomnieć, że Xiaomi nie jest pierwszą firmą, która zdecydowała się na takie praktyki. Wcześniej reklamy wyświetlały się także na ekranach blokady w tabletach Amazonu – Kindle Fire. | CHIP