qualcomm

Qualcomm zarzuca Apple kradzież kodu źródłowego

Fot. 9to5Mac
Jak twierdzi Qualcomm, firma dysponuje korespondencją inżynierów Apple i Intela. Ma z niej wynikać, że Apple przekazało Intelowi mikrokod używany w modemach Qualcommu, a także inne poufne informacje. To kolejna odsłona sądowej batalii, jaką toczą giganci branży IT.

Qualcomm uzyskał dostęp do historii rozwoju kodu źródłowego Apple, w tym do kodu użytego w ostatnich iPhone’ach z modemami Intela. Według Qualcommu, Apple zdecydowało się na taki krok, bo modemy Intela nie radziły sobie dobrze w smartfonach z Cupertino. Zarzuty są poważne – może chodzić o kradzież własności intelektualnej, co byłoby pogwałceniem umów pomiędzy oboma firmami. Qualcomm dodaje, że Apple nie umożliwiło sprawdzenia zabezpieczeń technologii używanej podczas 10-letniej współpracy obu koncernów. Producent iPhone’ów na razie nie komentuje tych zarzutów.

Nowe iPhone’y używają modemów Intela, odkąd Apple weszło na drogę sądową z Qualcommem (graf. Apple)

Rok temu pisaliśmy w CHIP-ie o pozwie, jaki Qualcomm złożył przeciwko Apple. Teraz właściciele Qualcommu liczą, że sąd pozwoli wprowadzić w nim zmiany. Warto jednak odnotować, że to Apple zaczęło sądową walkę z producentem podzespołów. W styczniu 2017 roku firma Tima Cooka pozwała przedsiębiorstwo z San Diego na kwotę 1 miliarda dolarów za nadużywanie pozycji rynkowej jako największego producenta procesorów i modemów LTE. Najnowszy ruch Qualcommu z pewnością podgrzeje spór. Nie jest jednak wykluczone, że to element gry obliczonej na zawarcie korzystnej ugody. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.