Skydio R1

Dron Skydio R1 sterowany za pomocą Apple Watcha

Fot. Skydio
Skydio R1 kosztuje 2 tysiące dolarów (około 7,5 tysiąca złotych) i jest sprzedawany w amerykańskich sklepach Apple. Ma 4 wirniki, porusza się dzięki algorytmom sztucznej inteligencji, a użytkownik może go kontrolować za pomocą smartzegarka.

Firma Skydio została założona przez studentów Massachusetts Institute of Technology i byłych pracowników Google’a. Teraz nawiązała współpracę z producentem iPhone’ów i smartwatchy. Za pośrednictwem Apple Watcha można sterować dronem. W ten sposób da się przywołać Skydio R1, zmienić jego pułap, a także wskazać osobę, za którą urządzenie ma podążać. Główną zaletą wykorzystania tutaj sztucznej inteligencji jest to, że R1 sam potrafi wybrać optymalny tor lotu i nakręcić film.

Dron ma 13 kamer, które spoglądają w wielu kierunkach. Sercem urządzenia jest 256-rdzeniowy układ NVIDIA Jetson. Komputer rozpoznaje obiekty i orientuje się w przestrzeni, aby nie zderzać się z drzewami i innymi przeszkodami. Co więcej, dron jest w stanie przewidzieć trasę obiektu, który śledzi, na podstawie przebiegu dróg i ścieżek.

Skydio R1 nagrywa w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę, a także w 1080p i 60 klatkach na sekundę. Można transmitować wideo za pomocą aplikacji w telefonie w rozdzielczości 720p i 15 klatek na sekundę. Jednak w tym wypadku odległość drona od smartfonu musi wynosić maksymalnie 90 metrów. Nagrania przez aplikację umieścimy w serwisach społecznościowych lub pobierzemy na dysk za pomocą kabla USB. 64 GB wbudowanej pamięci powinny wystarczyć na 4,5 godziny rejestracji w rozdzielczości 1080p albo na 1,5 godziny w 4K. Bateria zasilająca urządzenie pozwoli na 16 minut lotu. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.