kronaby zegarki

Hybrydowe, szwedzkie zegarki Kronaby trafiły do sprzedaży w Polsce

Fot. Kronaby
Skandynawska marka zadebiutowała w naszym kraju. Polacy mogą już zakupić 22 modele zegarków o różnych paskach z serii Apex, Sekel, Nord i Carat.

Wszystkie modele Kronaby wykonane są ze stopu stali chirurgicznej, dwu-silnikowych, autorskich mechanizmów i metalowych tarcz chronionych przez szafirowe szkło. Zegarki nie mają wyświetlaczy, ale utrzymują połączenie ze smartfonami (iOS, Android), analizują dane i dzięki wibracjom potrafią komunikować się z użytkownikiem. Nie bez znaczenia jest tutaj funkcja IFTTT, pozwalająca zaprogramować sekwencję wydarzeń (jeśli wydarzy się TO, zrób TAMTO), która wzbogaca zegarek o spersonalizowane rozwiązania np. wibracje, gdy zanosi się na deszcz, czy otwarcie bramy garażowej na żądanie.

Z zegarkiem połączymy się przez aplikację (fot. Kronaby)

Dostosować pod własne preferencje można także typowe powiadomienia wykorzystując różne sekwencje wibracji. Poza nimi użytkownik może włączyć np. funkcję, która automatycznie ustawi wskazówki na godzinę 3, 6, 9 lub 12 gdy zadzwoni do niego konkretna osoba. Jednym przyciskiem aktywować da się funkcję „Odprowadź mnie do domu”, która informuje wybraną osobę o drodze w czasie rzeczywistym. W ten sposób może ona śledzić użytkownika zegarka na mapie, dopóki ten nie da znać, że jest na miejscu. Poza funkcją „Znajdź telefon” zegarek posłuży również jako zdalny wyzwalacz spustu migawki w aparacie smartfonu.

Reklama

Apex, Sekel i Nord to modele uniwersalne, z kopertami o rozmiarach 41 lub 43 mm, natomiast Carat to seria polecana paniom z uwagi na 38-mm kopertę pokrytą różowym złotem. Wszystkie modele są wodoszczelne do 10 bar (100m). Bateria wystarczy na 2 lata użytkowania. Ceny zaczynają się od 1120 zł. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.