LG Watch W7: tradycja połączona z nowoczesnością

Smartwatch LG łączy okrągły ekran LCD z analogowymi wskazówkami. Takie hybrydowe rozwiązanie ma przedłużyć czas pracy na akumulatorze. W USA zegarek wyceniany jest na 450 dolarów.

W7 ma 1,2-calowy cyfrowy cyferblat (360×360 pikseli / 300 ppi) zamknięty w dość dużej metalowej obudowie (44,5×45,4×12,9 mm; 79,5 gramów). Za nawigacje po systemie WearOS odpowiadają trzy fizyczne pokrętła. Jeden z nich ma obrotową koronkę, którą można np. przewijać menu. Klasyczne wskazówki wyświetlają zarówno bieżący czas, jak i służą do prezentowania wskazań wysokościomierza, barometru i kierunków pokazywanych przez kompas.

Elegancka klasyka: LG w7 (fot. LG)

Smartwatch LG mimo dość wysokiej ceny jest bardzo skromnie wyposażony. Nie znajdziemy w nim czujnika pulsu, GPS, LTE ani NFC. Poza tym sercem zegarka jest Snapdragon Wear 2100, który został już zastąpiony przez nowszą wersję 3100. Wybór starszej jednostki jest o tyle dyskusyjny, że nowszy Snapdragon potrafi lepiej zoptymalizować zużycie energii. Z drugiej strony w W7 jest tak mało dodatków, że nie potrzebuje on specjalnie większej mocy.

Zegarek w trybie smartwacha działa ok. dwóch dni, a następnie przez 3-4 dni w trybie analogowym. Kiedy całkowicie wyłączy się część cyfrową wskazówki według danych producenta mają się obracać nawet przez trzy miesiące. Do zegarka można przypiąć dowolne paski o szerokości 22 mm.

Reklama

Trzeba dodać, że nie jest to pierwszy hybrydowy zegarek. Takie urządzenie ma na swoim koncie już od dłuższego czasu Garmin. Jego vívomove HR również łączy klasyczne wskazówki z cyfrowym wyświetlaczem. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.