Nowości sprzętowe Microsoftu z serii Surface

Fot. Microsoft
Microsoft pokazał nowe laptopy i drugą wersję urządzenia all in one, czyli Surface Studio. Nowością są także słuchawki z aktywnym systemem tłumienia hałasu.

Surface Studio 2 to komputer typu All in One z 28-calowym dotykowym ekranem, który można położyć. Dzięki temu, z urządzenia możemy korzystać jak z ogromnego tabletu. Najtańsza wersja kosztuje 3500 dolarów (ok. 13 tysięcy złotych). Urządzenie dostępne jest z 1 lub 2 TB pamięci SSD, a także z 16 lub 32 GB RAM. Komputer działa na procesorze Intel Core i7-7820HQ 7 generacji i wyposażony jest w jedną z kart graficznych NVIDII: GTX 1060 z 6 GB GDDR5 lub GTX 1070 z 8 GB GDDR5. Do zestawu dołączone są peryferia takie jak klawiatura i mysz, a także rysik Surface Pen. Do urządzenia można podłączyć dwa zewnętrzne ekrany 4K.

Firma z Redmond zaktualizowała też swoją serię komputerów przenośnych. Laptopy Surface 2 według Microsoftu będą o 85 procent szybsze od ubiegłorocznych modeli. Korzystają z procesorów Intel Core 8 generacji. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest długi czas na baterii. Tegoroczne powinny działać nieprzerwanie przez 14,5 godziny. W sprzedaży komputery Surface Laptop 2 pojawią się 16 października w cenach zaczynających się od ok. 3700 złotych (1000 dolarów).

Również 16 października pojawią się Surface Pro 6 w cenie około 3400 złotych (900 dolarów). Tablet Microsoftu będzie dostępny teraz w dwóch kolorach – srebrnym i czarnym. Podobnie jak w przypadku laptopów, i tu klienci mogą liczyć na wzrost prędkości, tym razem o 67 procent, dzięki podwyższeniu specyfikacji do procesorów Intela 8 generacji.

Ciekawostką są bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumu. Dźwięki z otoczenia będzie można wyciszyć ustawiając jeden z 13 poziomów za pomocą pokrętła na słuchawkach, na których znajduje się też łącznie 8 mikrofonów. Akcesorium sparujemy za pomocą Blutootha z komputerem i smartfonem. Premiera Surface Headphones jest planowana na przyszłe wakacje. Niestety, zestaw będzie dostępny na początku jedynie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Microsoft w tym roku skupił się na poprawieniu wydajności swoich urządzeń zachowując przy tym wygodę, która jest główną cechą urządzeń z linii Surface. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.