samsung przezroczysty tv

Samsung The Window – nadchodzą przezroczyste telewizory?

Fot. Geek.com
Samsung Electronics złożył wniosek o rejestrację nowego znaku towarowego do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Ponieważ znak ten trafił do kategorii "telewizory" możemy przypuszczać, że producent szykuje się do wprowadzenia na rynek przezroczystego odpowiednika telewizorów The Frame.

Seria „The Frame” (z ang. rama) została pokazana po raz pierwszy w 2017 roku. Należą do niej telewizory wyposażone w technologie pozwalające na stałe wyświetlanie obrazu oraz zbudowane w sposób pozwalający na imitowanie obrazów ściennych. Nowy znak towarowy, „The Window” (z ang. okno) sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z transparentnym ekranem. Ponieważ wniosek został złożony 22 października, a zatem na dwa miesiące przed targami CES 2019, bardzo możliwe, że producent szykuje się w ten sposób do większej zapowiedzi.

Wniosek złożony przez Samsunga (fot. letsgodigital.org)

Przypominamy, że nie jest to czysta abstrakcja. Pierwsze działające przezroczyste ekrany Samsung zaprezentował już podczas targów CeBIT w 2011 roku. W 2016 roku Panasonic na targach IFA pokazał prototypowy, przezroczysty telewizor. Nad takimi ekranami eksperymentuje również LG. W tym roku Samsung przedstawił telewizor z trybem Ambient, który imituje efekt przezroczystości przez wyświetlanie w tle wzoru ściany. Nawet jeśli takie urządzenia nie będą zapewniały tak doskonałej jakości obrazu jak OLED-y, to na pewno, podobnie jak seria The Frame, znajdą swoich amatorów, dla których wzornictwo będzie liczyło się bardziej niż funkcjonalność.

źródło: letsgoditial.com | CHIP

0
Źródło: letsgodigital-org
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.