Amazon udostępnił ponad 45 godzin darmowych kursów programowania SI

Fot. Mike MacKenzie
Pierwotnie kursy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji na stronie Amazonu były dostępne jedynie dla pracowników koncernu. Jednak teraz za darmo może skorzystać z nich każdy, kto zna język angielski. Podobne wykłady przygotował także Microsoft i Google.

Aby skorzystać z ponad 30 kursów wideo prowadzonych przez ekspertów, wystarczy zarejestrować się na stronie Amazonu. Następnie można do konta dodawać odpowiednie, darmowe kursy. Warto dodać, że choć same wykłady są bezpłatne, to usługi w chmurze, w których można testować prezentowane kosztują. Z kolei za przystąpienie do egzaminu z AI, trzeba zapłacić 300 dolarów (w promocji 150 dolarów). W ten sposób można zdobyć tytuł Specjalisty od Uczenia Maszynowego AWS. Nie jest to jednak wymagane, co jest dobrą wiadomością dla osób, którym zależy jedynie na szlifowaniu swojej wiedzy.

Amazon podobnie jak Google i Microsoft, udostępnił darmowe kursy programowania SI (graf. Amazon)

Kursy skierowane są zarówno do początkujących, jak i bardziej zaawansowanych programistów. Chętni poznają techniki stosowane przy projektowaniu sztucznej inteligencji i jej wykorzystaniu w typowych zastosowaniach. Opublikowane materiały zawierają wiele przykładów z życia wziętych, które przydadzą się we wprowadzaniu rozwiązań w biznesie. Zwłaszcza tam, gdzie konieczne jest przetwarzanie dużych ilości danych.

Niedawno zestaw podobnych, darmowych kursów dla frameworku TensorFlow opublikowało też Google. Sztuczną inteligencję można też studiować zdalnie i również za darmo za pośrednictwem strony Microsoftu. Podobnie jak w przypadku Amazonu, zarówno Microsoft jak i Google umożliwiają uzyskanie płatnego certyfikatu, który poświadcza ukończenie danego kursu. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.