ps5

Jaka będzie PlayStation 5?

Fot. YouTube

Na YouTubie pojawił się film przedstawiający prawdopodobny wygląd oraz dane techniczne dotyczące najnowszej konsoli Sony, czyli PlayStation 5. Film pochodzi ze źródła, które wcześniej całkiem trafnie przewidziało parametry PS4.

Na filmie, będącym w zasadzie pokazem slajdów widoczna jest m.in. data 21 lutego 2019. Wówczas, według leakstera ma pojawić się pierwszy film promocyjny, a premiery zaplanowane są na 16 listopada (USA/Japonia) i 23 listopada (Europa, Australia). Pojawiły się też dane dotyczące specyfikacji. Za obliczenia odpowiadać będzie sześciordzeniowy i dwunastowątkowy procesor AMD wykonany w procesie 7 nm. Moc obliczeniowa ma osiągnąć 11.2 teraflopsów, czyli niemal 3 razy więcej niż w przypadku PS4 Pro i prawie 2 razy więcej niż najmocniejszy obecnie Xbox One X. PS5 ma mieć dysk o pojemności 2 lub 1 TB (w zależności od wersji). Możliwa jest też wsteczna kompatybilność z PS4. Na YouTubie można znaleźć też inną wizualizację, przygotowaną na bazie artykułu z serwisu VR4Player.fr. Jesteśmy ciekawi, która z nich podoba się wam bardziej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.