galaxy a9

Samsung Beyond X – smartfon z sześcioma aparatami

Fot. Samsung
Według nieoficjalnych źródeł The Wall Street Journal, seria Galaxy S10 doczeka się nie trzech, ale czterech modeli smartfonów. Ostatni, o kodowej nazwie Beyond X, będzie obsługiwał łączność 5G i ma aż sześć obiektywów.

Zanim koreański producent oficjalnie zapowie kolejną generację smartfonów z linii Galaxy S, minie z pewnością kilka miesięcy. Tymczasem do sieci przenika coraz więcej przecieków związanych z tymi smartfonami. Najnowszy odnosi się do modelu nazywanego Beyond X, który będzie najdroższym i zarazem najwydajniejszym urządzeniem z tej serii. Urządzenie wyposażono w aż sześć aparatów – dwa z nich znajdą się na przodzie, a cztery z tyłu. Specyfikacja nie jest jeszcze znana, ale bardzo możliwe, że tylne kamery przypominać będą konstrukcje zastosowane w Galaxy A9. Oznacza to, że urządzenie poza głównym aparatem będzie miało aparat szerokokątny, teleobiektyw i obiektyw do wykrywania głębi.

galaxy a9
Smartfony z linii Galaxy S cechowały się zawsze bardzo dobrą optyką (fot. Samsung)

Według nieoficjalnych ciągle informacji, Beyond X będzie miał bardzo duży, 6,7-calowy ekran. Wcześniej sugerowano, że największy wariant Galaxy S10 otrzyma nieco mniejszy, 6,4-calowy wyświetlacz. W połączeniu z modemem 5G, a także innymi walorami serii: nowym SoC i wbudowanym w wyświetlacz skanerem linii papilarnych, będzie to jeden z ciakwszych smartfonów Samsunga.

Premiery linii Galaxy S10 powinniśmy spodziewać się w okolicach lutego 2019 roku, jednak opisywany Beyond X może wejść do sklepów znacznie później. Głównie z uwagi na brak odpowiedniej infrastruktury, która pozwalałaby cieszyć się udogodnieniami sieci 5G.

 Tutaj znajdziecie najlepsze smartfony m.in. OnePlus 6T i Huawei Mate 20 Pro.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.