AMD Ryzen 3

Specjalne wydanie procesorów AMD Ryzen MAX

Nowe jednostki pojawiły się w sklepach na terenie Wielkiej Brytanii. Jak podaje serwis Wccftech, zestawy mają trafić też do sprzedaży globalnej. Zestawy? Tak, bo chodzi o komplet z przebudowanym chłodzeniem - o nazwie Wraith MAX.

Dwa nowe wydania procesorów AMD Ryzen MAX to Ryzen 5 2600X MAX oraz Ryzen 7 2700 MAX. Od standardowych wersji tych samych układów różni je tylko jedno: układ chłodzenia. Zamiast Wraith Spire lub Wraith Spire RGB, znajdziemy tu cooler Wraith MAX. Podobnie jak prostszy układ chłodzenia, nowy także ma podświetlenie LED, dysponuje jednak znacznie bardziej masywnym radiatorem i zastosowaniem ciepłowodów ułatwiających odprowadzanie ciepła z powierzchni procesora. Wraith MAX ma radzić sobie z chłodzeniem układów o TDP do 200 W.

Wraith MAX i Wraith SPIRE (fot. AMD)

Cena zestawu AMD Ryzen MAX jest oczywiście wyższa niż w przypadku normalnej wersji – na terenie Wielkiej Brytanii różnica wynosi około 20 funtów (100 złotych). Biorąc jednak pod uwagę, że samo chłodzenie Wraith MAX kosztuje około 220 złotych, wzrost ceny całego zestawu względem zwykłej wersji jest niewielki.

Jest jeszcze jedna zaleta procesora AMD Ryzen MAX – z silniejszym chłodzeniem. To przede wszystkim lepsze działanie funkcji XFR2. Polega ona na podnoszeniu taktowania powyżej przewidzianego w oficjalnej specyfikacji. By to zrobić, CPU musi mieć dobre warunki termiczne i odpowiednie zasilanie. Przyśpieszanie większej liczby rdzeni jest osiągalne tylko w przypadku konfiguracji z lepszą sekcją zasilania płyty głównej i bardziej wydajnym chłodzeniem. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.