intel b365

Nowe procesory Intela bez zintegrowanej grafiki?

Fot. Intel
W sieci pojawiły się informacje na temat nowych procesorów Intela oznaczonych literami "KF". "K" oznacza, jak zawsze, odblokowany mnożnik, natomiast literą "F" prawdopodobnie sygnowane będą układy bez zintegrowanego GPU.

Na slajdach pochodzących prawdopodobnie z prezentacji Gigabyte’a pojawiły się informacje o 9 generacji procesorów Intel Core. Wśród nich znalazły się modele oznaczone jako i9-9900KF, i7-9700KF, i5-9600KF, i5-9400F, a także i3-9350KF. Według opisu w języku chińskim, modele te nie będą wyposażone w zintegrowany układ graficzny. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, możemy się spodziewać, że procesory bez „integry” będą nieco tańsze niż te bez litery „F” w nazwie.

Na opublikowanych slajdach widzimy ponadto układy oznaczone jako Glacier Falls. Pojawią się w drugiej połowie 2019 roku i będą przeznaczone dla platformy HEDT. Nie jest wykluczone, że Intel zdecyduje się na prezentację swoich nowych produktów z najwyższej półki na konferencji Computex, która zaplanowana jest na czerwiec.

Reklama

Według informacji pochodzących od producentów płyt głównych, pojawią się nowe chipsety B365 Express i H310C Express. B365 Express będzie obsługiwał układy produkowane w 22 nm litografii i zastąpi B360, który przeznaczony był dla 14 nm. Podobnie sytuacja będzie wyglądała z H310C Express. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.