Surface ms set

PRZECIEK: Surface z CPU AMD i modułowy Surface Studio

Źródło nieoficjalnej informacji jest tym razem nietypowe. Książka pt. "Beneath a Surface" została napisana przez Brada Samsa, byłego dziennikarza serwisu Neowin. Publikacja odsłania kulisy powstawania Surface'ów i zapowiada, czego możemy spodziewać się w ciągu najbliższych 2 lat.

Według Samsa, w 2019 i 2020 roku zobaczymy m.in. urządzenie, którego dotychczasowy brak mógł nieco dziwić, czyli Surface z CPU produkcji AMD. Co więcej, ma to być już przedstawiciel linii Picasso, a więc następców niezwykle udanych procesorów Raven Ridge. Według sugestii autora, wybór Ryzenów jest podyktowany problemami Intela z przechodzeniem na litografię 10-nanometrową. Prawdopodobnie także znaczenie ma zintegrowany układ graficzny pozwalający na swobodne odtwarzanie treści wideo w rozdzielczości 4K, co może być dodatkową zaletą nowego Surface’a.

Tak miał wyglądać tablet kodowo nazwany – Andromeda (graf. Neowin)

To jednak nie wszystko. Zdaniem autora, w pierwszym kwartale przyszłego roku pojawi się odświeżony Surface Book. Brad Sams twierdzi też, że Microsoft kontynuował prace nad projektem Andromeda, w urządzeniu zaszły jednak znaczące zmiany. Nie będzie to kieszonkowy tablet z LTE a tablet „innej klasy”. Jakiej? Tego autor nie zdradza – mamy wszystkiego dowiedzieć się w ostatnim kwartale przyszłego roku.

W 2020 natomiast pojawią się urządzenia Surface Studio. Ich kluczową cechą będzie modułowa budowa. Brak możliwości rozbudowy i samodzielnego ulepszania to jedna z bolączek współczesnych urządzeń. Zobaczymy, co w praktyce zaproponuje Surface Studio. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.