laptop biznesowy Dell

CES 2019: Dell i nowe laptopy biznesowe

Wśród nich model 2w1, który wie, że kiedy cię nie ma.

Dell skupił się na szukaniu ciekawych rozwiązań, które mają usprawnić życie użytkownika, szczególnie biznesowego. Zdarzyło wam się kiedyś pozostawić na chwilę włączony laptop w pracy, a po powrocie odkryć nowy wpis na facebooku przy akompaniamencie stłumionych śmiechów kolegów z biura? Niewinne żarty to jedno, ale pozostawienie komputera w ten sposób może skutkować poważnym naruszeniem bezpieczeństwa danych. Dlatego w nowym, pokazanym podczas CES 2019 laptopie Dell Latitude 7400 2w1 zastosowanie znalazł czujnik zbliżeniowy korzystający z technologii Intel Context Sensing. Jeżeli użytkownik odejdzie od laptopa, urządzenie to wykryje i automatycznie przejdzie w tryb uśpienia. wykrywa obecność użytkownika, wybudza system i inicjuje rozpoznawanie twarzy za pomocą Windows Hello.

https://youtu.be/iUjrPj94koY

Nowy Latitude jest też najmniejszym, 14-calowym laptopem biznesowym. Efekt ten uzyskano przede wszystkim zmniejszając ramki ekranu. Ciekawostką jest natomiast opakowanie komputera – wykonane z plastiku odławianego z oceanów. Producent chwali się także 24-godzinnym czasem pracy na baterii. Funkcja Dell ExpressCharge pozwala w ciągu godziny naładować baterię nowego Latitude’a do 80 procent pojemności.

https://youtu.be/zemO-YAjeqg

Druga z nowości to Dell XPS 13 po małym liftingu. Nowa wersja XPS 13 może pochwalić się powrotem kamery tam, gdzie jej najbardziej typowe miejsce: na górną krawędź urządzenia. Mając zaledwie 2,25 mm średnicy, najmniejsza kamerka HD firmy Dell pozwala nowemu laptopowi na zachowanie głównej cechy serii XPS – bardzo cienkich ramek ekranu. W środku nie nastąpiły rewolucyjne zmiany i 13-calowy XPS nadal pozostaje bardzo wydajnym i lekkim komputerem korzystającym z procesorów Intel Core 8 generacji.

Nie zabrakło też nowości w serii konsumenckiej Inspiron. Modele 13-, i 15-calowe z serii Inspiron 7000 mogą pochwalić się eleganckim wzornictwem, aluminiową obudową oraz aktywnym piórkiem chowanym w… zawiasie ekranu. To dosyć niecodzienne rozwiązanie, ale wydaje się praktyczne. Poza tym Dell zastosował w nowych Inspironach technologię Adaptive Thermal, która umożliwia systemowi dostosowanie profilu wydajności i zasilania w zależności od tego, w jaki sposób użytkownik korzysta z komputera. Urządzenie zmienia profile zasilania, aby generować mniej ciepła np. podczas oglądania filmów, gdy z laptopa korzystamy na kolanach, a pełną wydajność uruchamia wtedy, gdy komputer leży na biurku. | CHIP