laptop biznesowy Dell

CES 2019: Dell i nowe laptopy biznesowe

Dell podczas targów CES 2019 zaprezentował szereg nowości, z których najciekawszą jest chyba konwertowalny laptop Latitude 7400, będący modelem 2w1 z czujnikiem zbliżeniowym. Urządzenie jest przy tym najmniejszym laptopem w swojej klasie.

Dell skupił się na szukaniu ciekawych rozwiązań, które mają usprawnić życie użytkownika, szczególnie biznesowego. Zdarzyło wam się kiedyś pozostawić na chwilę włączony laptop w pracy, a po powrocie odkryć nowy wpis na facebooku przy akompaniamencie stłumionych śmiechów kolegów z biura? Niewinne żarty to jedno, ale pozostawienie komputera w ten sposób może skutkować poważnym naruszeniem bezpieczeństwa danych. Dlatego w nowym, pokazanym podczas CES 2019 laptopie Dell Latitude 7400 2w1 zastosowanie znalazł czujnik zbliżeniowy korzystający z technologii Intel Context Sensing. Jeżeli użytkownik odejdzie od laptopa, urządzenie to wykryje i automatycznie przejdzie w tryb uśpienia. wykrywa obecność użytkownika, wybudza system i inicjuje rozpoznawanie twarzy za pomocą Windows Hello.

Nowy Latitude jest też najmniejszym, 14-calowym laptopem biznesowym. Efekt ten uzyskano przede wszystkim zmniejszając ramki ekranu. Ciekawostką jest natomiast opakowanie komputera – wykonane z plastiku odławianego z oceanów. Producent chwali się także 24-godzinnym czasem pracy na baterii. Funkcja Dell ExpressCharge pozwala w ciągu godziny naładować baterię nowego Latitude’a do 80 procent pojemności.

Druga z nowości to Dell XPS 13 po małym liftingu. Nowa wersja XPS 13 może pochwalić się powrotem kamery tam, gdzie jej najbardziej typowe miejsce: na górną krawędź urządzenia. Mając zaledwie 2,25 mm średnicy, najmniejsza kamerka HD firmy Dell pozwala nowemu laptopowi na zachowanie głównej cechy serii XPS – bardzo cienkich ramek ekranu. W środku nie nastąpiły rewolucyjne zmiany i 13-calowy XPS nadal pozostaje bardzo wydajnym i lekkim komputerem korzystającym z procesorów Intel Core 8 generacji.

Reklama

Nie zabrakło też nowości w serii konsumenckiej Inspiron. Modele 13-, i 15-calowe z serii Inspiron 7000 mogą pochwalić się eleganckim wzornictwem, aluminiową obudową oraz aktywnym piórkiem chowanym w… zawiasie ekranu. To dosyć niecodzienne rozwiązanie, ale wydaje się praktyczne. Poza tym Dell zastosował w nowych Inspironach technologię Adaptive Thermal, która umożliwia systemowi dostosowanie profilu wydajności i zasilania w zależności od tego, w jaki sposób użytkownik korzysta z komputera. Urządzenie zmienia profile zasilania, aby generować mniej ciepła np. podczas oglądania filmów, gdy z laptopa korzystamy na kolanach, a pełną wydajność uruchamia wtedy, gdy komputer leży na biurku. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.