nvidia geforce rtx 2060

GeForce RTX 2060 – pierwsze wyniki wydajności

Nadchodzący GeForce RTX 2060 ma mieć wydajność wyższą niż GTX 1070 i właściwie równą (czasem nieco wyższą, czasem nieco niższą - zależnie od tytułu, na którym sprawdzana była wydajność) GTX-owi 1070Ti.

Pierwsze dane dotyczące wydajności pochodzą z dobrze poinformowanego serwisu Videocardz. Wyniki testów karty graficznej RTX 2060 uzyskano na komputerze z procesorem Intel Core i7-7900X i 16 GB RAM. Jest więc to konfiguracja bardzo podobna do tej, której używamy w redakcji CHIP do testowania kart graficznych (choć w naszym przypadku jest to nieco słabszy i7-7820X). Poniżej prezentujemy wyniki podane przez serwis.

Wydajność w FullHD (1920 x 1080 pikseli):

GeForce GTX 1080GeForce GTX 1070 TiGeForce RTX 2060GeForce GTX 1070
Ashes of the Singularity: Escalation65605549
Battlefield 1153141154122
Battlefield V: RT Off11310411094
Battlefield V: RT MediumN/AN/A66N/A
Battlefield V: RT UltraN/AN/A58N/A
Deus Ex: Mankind Divided87828173
Tom Clancy’s The Division94898174
Doom 4178168154144
Fallout 4133128126120
Far Cry 51029910191
Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands66616255
Hitman 288868486
Middle-earth: Shadow of War99949886
PlayerUnknown’s Battlegrounds123113122105
Rise of The Tomb Raider90827968
Shadow of The Tomb Raider63585948
Sniper Elite 412411511191
Strange Brigade128115116101
VR Mark (Cyan)194180222153
Witcher 3: Wild Hunt99949478
Wolfenstein II: The New Colossus12111613898
Unigine Superposition83777766

Wyniki uzyskiwane przez nową kartę są bardziej niż obiecujące. Następca GeForce’a GTX 1060 ma więc niemałe szanse na podobny sukces rynkowy. Zwłaszcza, że to właśnie rozdzielczość 1080p jest istotna dla większość użytkowników.

Serwis Videocardz udostępnił także zdjęcie karty referencyjnej (fot. videocardz)

Wyniki w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli:

GeForce GTX 1080GeForce GTX 1070 TiGeForce RTX 2060GeForce GTX 1070
Ashes of the Singularity: Escalation54524842
Battlefield 111510511492
Battlefield V: RT Off89788572
Battlefield V: RT MediumN/AN/A53N/A
Battlefield V: RT UltraN/AN/A43N/A
Deus Ex: Mankind Divided59545548
Tom Clancy’s The Division68615750
Doom 412611910899
Fallout 410710110188
Far Cry 581757766
Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands52484843
Hitman 279777869
Middle-earth: Shadow of War69637256
PlayerUnknown’s Battlegrounds83778265
Rise of The Tomb Raider56525042
Shadow of The Tomb Raider41383831
Sniper Elite 491838166
Strange Brigade91818372
VR Mark (Cyan)12311314096
Witcher 3: Wild Hunt74707058
Wolfenstein II: The New Colossus84819467
Unigine Superposition15161914

Cena nowej karty ma wynosić 349 dolarów (czyli około 1320 zł bez VAT). Oznaczałoby to cenę na polskim rynku około 1650 zł). Jeżeli dane te potwierdzą się w rzeczywistości, na rynku kart graficznych może dojść do zamieszania. W przedziale cenowym od 1600 zł do 2100 zł kart oferowanych przez Nvidię zrobi się naprawdę gęsto. Za te pieniądze już teraz można kupić GeForce GTX 1070, GTX 1070Ti, a ostatnio nawet GTX 1080. Co zatem stanie się z cenami modeli bazujących na układach Pascal? Można się tylko domyślać.

Reklama

7 stycznia mamy oficjalnie poznać dane dotyczące GeForce’a RTX 2060. To karta ważniejsza niż się wydaje, bo chociaż flagowe modele zawsze wzbudzają wiele emocji, to jednak tzw. średnia półka jest najchętniej wybierana przez graczy. Tak wynika m.in. z raportu Steam dotyczącego popularności układów graficznych używanych przez graczy na tej platformie. Poprzedni (czy raczej: aktualny) średniak NVIDII, GeForce GTX 1060, zajmuje niekwestionowane pierwsze miejsce. W grudniu 2018 korzystało z niego 15,39 procent wszystkich graczy. Przepaść do drugiego w zestawieniu GeForce’a GTX 1050Ti (9,31 procent) jest więc bardzo duża. Gra toczy się więc o wyjątkowo lukratywny segment rynku. Na sklepowe półki GeForce RTX 2060 ma trafić 15 stycznia. | CHIP


W naszym rankingu kart graficznych na pierwszym w kategorii Power godną polecenia Zotac Gaming GeForce RTX 2080 Ti AMP Edition 11GB GDDR6

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.