mad box

Granie i zarabianie na konsoli? Projekt Mad Box znów zaskakuje

Mad Box to konsola ciągle pozostająca w fazie koncepcyjnej, ale co chwila pojawią się nowe doniesienia dotyczące pomysłów na jej wykorzystanie. Ostatnim z nich jest... zarabianie.

Szef Slighty Mad Studios, Ian Bell, napisał na Twitterze, że użytkownicy jego nowej konsoli – Mad Boxa, będą mogli zarabiać grając. Wszystko dzięki specjalnemu systemowi, który będzie wyświetlał reklamy podczas rozgrywki I przeliczał je na kredyty, które potem  będzie można wymienić na prawdziwe pieniądze. Dzięki nim, koszt zakupu gry ma się po jakimś czasie zwrócić, a użytkownik ma być przez to jeszcze szczęśliwszy.

Brzmi to trochę jak marzenie senne nastolatka, jednak gdy weźmiemy pod uwagę obecne realia i kwoty, jakie firmy wydają na reklamę w różnych dziwnych miejscach, nie jest to rozwiązanie zupełnie wykluczone.

[banner slot=”text”]

Ian Bell w ostatnich dniach pochwalił się również grafikami prezentującymi wygląd konsoli i padów. Te ostatnie wyglądają jak nieco podrasowane kontrolery od Xboxa – mają ledowe podświetlenie i centralnie umieszczony ekran dotykowy.

Mad Box to na razie konsola istniejąca głównie w wyobraźni Iana Bella, który co chwilę wymyśla i z dumą prezentuje liczne nowatorskie rozwiązania, jakie mają w niej zagościć. Cechy fizyczne, parametry i podzespoły wciąż są wielką zagadką i pewnie nieprędko dowiemy się czegoś więcej, o ile oczywiście prace nad projektem będą w ogóle kontynuowane.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.