OMEN X 65 Emperium

HP: 65” ekran z wbudowaną konsolą i laptop z wyświetlaczem AMOLED

Ekran AMOLED w laptopie, Chromebook z CPU AMD czy gamingowy notebook z matrycą 240 Hz. Zaglądamy podczas CES 2019 w Las Vegas do strefy HP, jednego z największych graczy w świecie sprzętu komputerowego.

Hybrydowy telewizor gamingowy, czyli HP Omen X Emperium 65

Według danych zebranych przez HP, aż 71 procent graczy okazjonalnie lub często podłącza laptop do większego ekranu. Chodzi o naprawdę duże ekrany, w domyśle – telewizory. Połowa graczy korzystających z komputerów stacjonarnych robi to samo. Wyniki badania prawdopodobnie skłoniły firmę do stworzenia Omen X Emperium 65. Jest to dosyć niezwykłe połączenie 65-calowego ekranu 4K z G-SYNC, sound baru i wbudowanej konsoli NVIDIA Shield TV. Urządzenie stanowi część projektu NVIDIA BFGD (Big Format Gaming Displays). Omen X wyświetla obraz w rozdzielczości 4K na matrycy typu AMVA o przekątnej dokładnie 64,5’’. Standardowa częstotliwość odświeżania wynosi 120 Hz, ale może wzrastać do 144 Hz. Jasność maksymalna to 750 cd/m2, sięga nawet 1000 cd/m2 w przypadku treści HDR. Kontrast wyświetlacza – 4000:1. HP wyposażyło urządzenie w bogaty zestaw portów: 1 x DisplayPort 1.4, 3 x HDMI 2.0a, 3 x USB 3.0 oraz porty optyczny, liniowy, LAN i HDMI ARC. Urządzenie ma też kartę Wi-Fi 802.11ac. Cena odpowiada poziomowi luksusu tego telewizora: 5000 dolarów, czyli około 18700 złotych. Gdyby ktoś z was mimo wszystko chciał kupić Omen X Emperium 65, będzie mógł to zrobić od lutego.

Ogromny, hybrydowy telewizor dla graczy (fot. HP)

Laptop HP Spectre 15 x360 z ekranem AMOLED

Ekrany w smartfonach często mają wyjątkowo intensywne i mocno przesterowane kolory, które nasyceniem biją na głowę większość ekranów komputerowych. Powód? Rodzaj zastosowanej matrycy. Amerykański producent pokazał laptop korzystający z tej samej technologii co wiele smartfonów z wyższej półki, czyli AMOLED. HP Spectre 15 x360 to 15-calowa, konwertowalna konstrukcja, jaką z pewnością docenią osoby często pracujące na zewnątrz pomieszczeń – ekrany AMOLED dość dobrze radzą sobie nawet w wyjątkowo jasnym otoczeniu.

Pierwszy 15-calowy laptop z ekranem AMOLED (fot. HP)

Reklama

HP Chromebook 14 z procesorem AMD serii A

Chromebooki były dotychczas domeną Intela. Wraz z premierą nowych procesorów mobilnych AMD pojawiają się także konstrukcje korzystające z Chrome OS i jednostek „czerwonych”. Wśród pierwszych maszyn tego typu jest HP Chromebook 14. Komputer będzie wyposażony w procesor AMD A4-9120C, 4 GB RAM-u i 32 GB pamięci eMMC. Pojawi się w wersjach białej i grafitowej oraz z matrycą HD typu TN, dotykową HD lub Full HD typu IPS. Cena? 270 dolarów w przypadku wersji ze słabszym ekranem oraz 300 dolarów za dotykowy wyświetlacz z matrycą IPS. To odpowiednio 1000 i 1100 złotych netto.

Lekki, biały Chromebook 14 w wydaniu HP z AMD serii A (fot. HP)

Na drugiej podstronie piszemy o biznesowym Chromebooku, o PC Omen Obelisk i o laptopie Omen 15.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.