etui Spigen

Prawdziwie bezprzewodowe ładowanie dzięki etui Spigen i Ossia

Współczesne rozwiązania dotyczące bezprzewodowego ładowania w smartfonach pozbawione są faktycznie kabli, ale to jedyna różnica w stosunku do przewodowych technologii zasilania - w obu przypadkach urządzenie musi leżeć w jednym miejscu. Na targach CES Spigen i Ossia pokazały owoc swojej współpracy - etui, które ładuje smartfon z odległości 3,6 m od ładowarki.

Bezprzewodowe ładowanie w smartfonach nie okazało się taką rewolucją, jak można było przypuszczać. W praktyce bowiem technologia ta jest nadal zbyt niedopracowana – nie możemy chociażby korzystać z urządzenia, które położymy na ładowarce indukcyjnej, bo proces ładowania zostanie od razu przerwany. Co innego, gdyby bezprzewodowe ładowanie działało na większym dystansie. Nad takim rozwiązaniem pracują dwie firmy – producent obudów Spigen oraz Ossia specjalizująca się właśnie w bezprzewodowych technologiach.

Efektem ich współpracy jest prototyp etui o nazwie Forever Sleeve. Urządzenie jest kompatybilne z transmiterem Ossia, który pozwala przekazywać energię na odległość maksymalnie 3,6 m. Jeżeli mielibyśmy taki transmiter na środku średniej wielkości pokoju, nasz smartfon byłby cały czas doładowywany, a my moglibyśmy z niego korzystać w zwyczajny sposób.

Technologia firmy Ossia nie jest jedynie koncepcją – o jej transmiterach pisaliśmy już w 2013 roku. Producent planuje jednak udoskonalić etui w taki sposób, by wykorzystywało wysokie pasmo 5,8 GHz, dzięki czemu możliwe będzie przesyłanie większych pakietów energii, co zmniejszy czas ładowania smartfonu.

Co istotne technologia Ossii działa nie tylko z etui. Jeżeli firma zainteresuje swoim wynalazkiem innych producentów urządzeń elektronicznych, to zobaczymy go także w laptopach, głośnikach czy tabletach. Konsumencka wersja Forever Sleeve ma trafić na rynek w 2020 roku. Cena pozostaje nieznana. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.