oppo - opcje składanego telefonu

Składany smartfon Oppo coraz bliżej

Urządzenie skorzysta z mechanizmu wysuwanego aparatu.

Koncepcja Oppo jest zgoła odmienna od Samsunga Galaxy F. Urządzenie także rozkłada się jak książkę, ale jego większy ekran dostępny jest „na zewnątrz”. Mówiąc krótko, by korzystać z trybu tabletu należy otworzyć urządzenie i obrócić je na drugą stronę. W trybie smartfonu druga część ekranu nie będzie używana.

Tryb tabletu w nowym smartfonie Oppo (fot. 91mobiles.com)

W tym urządzeniu Oppo zastosuje także mechanizm wysuwanego aparatu, który wcześniej pojawił się chociażby w modelu Find X. Na rysunku poglądowym widać trzy okienka na aparat, choć niewykluczone, że jedno z nich może być przeznaczone do diody LED. Nic nie wiadomo natomiast na temat specyfikacji smartfonu. Poza portem USB typu C i gniazdem audio 3,5 mm nic nie jest pewne. Bardzo możliwe, że producent zdecyduje się zaprezentować swój wynalazek 23 lutego w Barcelonie – sugerują to składane zaproszenia rozesłane do dziennikarzy.

gizmochina.com
Zaproszenia na konferencję poświęconą nowościom Oppo (fot. gizmochina.com)

Tu warto przypomnieć, że chiński producent oficjalnie rozpocznie swoją działalność w Polsce już 31 stycznia. W tym dniu ujawnione zostaną informacje na temat urządzeń dostępnych na naszym rynku i punktów sprzedaży. Wiemy już jednak, że w przypadku konieczności zwrotu, wymiany lub naprawy jakiegokolwiek urządzenia Oppo zakupionego w oficjalnej dystrybucji klient będzie mógł skorzystać z serwisu door-to-door. W 2017 roku firma została czwartym największym producentem smartfonów na świecie. | CHIP