mężczyzna prezentujący Honor 10 Lite

Start sprzedaży telefonu Honor 10 Lite w Polsce

Fot. Konstanty Młynarczyk
Na naszym rynku można już kupić model Honor 10 Lite. Telefon kosztuje 1000 złotych i jest sprzedawny w trzech kolorach, w tym nowym Sky Blue. 6,21-calowy ekran ma niewielkie wcięcie w kształcie kropli wody.

Huawei pokazał smartfon swojej submarki w Warszawie. Honor 10 Lite ma przedni aparat do selfie o rozdzielczości 24 megapikseli, notch w kształcie kropli i Androida 9 Pie z nakładka EMUI 9. Urządzenie działa z procesorem Kirin 710, który powinien sprawdzić się także w grach. Smartfon dysponuje 3 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o dodatkowe 512 GB. Poza klasycznymi odcieniami Sapphire Blue i Midnight Black, telefon będzie sprzedawany również w nowej barwie „czystego nieba z elementem poświaty” nazwanej Sky Blue.

Jak większość telefonów budżetowej marki Huawei, Honor 10 Lite jest skierowany szczególnie do młodzieży, która lubi robić selfie. Z tego powodu z przodu smartfonu znalazł się 24-megapikselowy aparat wspomagany przez algorytmy sztucznej inteligencji. Co prawda w przeciwieństwie do swojego bliźniaka, procesora Kirin 910, układ Kirin 710 zainstalowany w tym smartfonie nie jest wyposażony w jednostkę NPU, ale zadania sztucznej inteligencji wykonują rdzenie CPU i GPU. Za sprawą SI podczas fotografowania aparat potrafi rozpoznawać różne scenerie i odpowiednio eksponować drugi plan. Na uwagę zasługuje funkcja trójwymiarowego rozpoznawania twarzy, która pozwala upiększać zdjęcia – oświetlenie portretowe dysponuje pięcioma efektami. | CHIP

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.