aplikacja uber w telefonie

Uber postanowił wydać w Krakowie i Warszawie 37 milionów złotych

Fot. Uber
Kraków będzie dla firmy z USA centrum inżynieryjnym i biznesowym na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę. Warszawa z kolei ma koordynować lokalnie platformy Uber i Uber Eats. Przewozowa marka zapowiada również zmiany w aplikacji.

Do końca roku Uber zainwestuje 11 milionów złotych w centrum inżynieryjne w Krakowie. Będzie ono zajmowało się rozwojem nie tylko aplikacji do wypożyczania pojazdów, ale także projektowaniem kolejnych wersji rowerów elektrycznych i hulajnóg. Firma zamierza proponować różne formy przejazdów przy użyciu jednej aplikacji.

Kolejne 26 milionów złotych Uber zainwestuje w Krakowskie Centrum Usług Biznesowych (działające od 2016 roku). Jednostka jest ośrodkiem operacyjno-analitycznym amerykańskiego przedsiębiorstwa na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Pod Wawelem pracuje teraz dla Ubera 300 osób, w ciągu najbliższych 12 miesięcy ma zostać zatrudnionych 200 kolejnych.

uber
Zespół inżynierów z Krakowa zajmujących się rowerami elektrycznymi JUMP (fot. Uber)

Do końca roku 30 nowych specjalistów zatrudni też warszawskie biuro Ubera, które stanie się z kolei główną placówką biznesową koncernu dla Europy Środkowo-Wschodniej. Tutaj mają zapadać kluczowe decyzje w sprawie nowych inwestycji dotyczących usług Uber i Uber Eats.

Usługa Uber Jump działa już w USA i Berlinie. Funkcjonuje na podobnej zasadzie jak system wypożyczalni rowerów miejskich, jednak takiego pojazdu nie trzeba odstawiać do specjalnych stacji. Wystarczy przypiąć elektryczny rower do słupka albo innego stałego elementu gdzieś na zewnątrz. Na razie nie wiadomo, kiedy Uber Jump pojawi się w Polsce. Tymczasem 20 stycznia firma startuje z rekrutacją związaną z autonomicznymi pojazdami, które miałyby same docierać do stacji ładujących oraz do użytkowników. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.