apple

Apple opatentowało zwijany wyświetlacz

Fot. Apple
Na stronie WIPO (World Intellectual Property Organization) pojawił się nowy patent zgłoszony przez firmę Apple. Dotyczy on urządzenia ze zwijanym ekranem.

Elastyczne ekrany to najbliższa przyszłość urządzeń mobilnych. Już niedługo, składane smartfony znajdą się w ofercie takich producentów jak Samsung czy Huawei, a w drodze są również urządzenia innych marek w tym najprawdopodobniej Apple. Ostatnio informowaliśmy, że firma z Cupertino zgłosiła patent dotyczący składanego smartfonu. Ma on być „łamany na trzy części”, co sprawi, że w zależności od potrzeby będzie mógł oferować trzy różne rozmiary przestrzeni roboczej.

Najnowszy patent dotyczy inteligentnego zegarka lub opaski. Zgodnie z tym, co przedstawiają rysunki techniczne, będzie on wyposażony w ekran pokrywający całą jego powierzchnię, z paskiem włącznie. Projekt zakłada, że wysoka elastyczność urządzenia będzie pozwalała nawet na zwinięcie go w rulon.

Urządzenie widoczne na rysunkach patentowych to smartwatch (fot. WIPO)

Kiedy będziemy mogli zobaczyć którykolwiek z innowacyjnych projektów Apple? Tego nie wiadomo, ale pewne jest to, że ich premiery nie będzie w tym roku. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.