Navitel wprowadza nawigacyjny tablet z łącznością LTE

Navitel T757 LTE to tablet wyprodukowany przez naszych południowych sąsiadów. Urządzenie posiada zainstalowane fabrycznie oprogramowanie Navitel Navigator. Zawiera ono szczegółowe mapy 47 krajów (z możliwością doinstalowania kolejnych). Ostrzega też przed fotoradarami i posiada wyszukiwarkę punktów POI. Co istotne, mapy objęte są dożywotnią, darmową aktualizacją.

Specyfikacja urządzenia może nie zachwycać, ale mówimy tu nie o tablecie dla multimediów, a urządzeniu, które ma przede wszystkim doprowadzić nas do celu. Czeski producent od lat stawia na rozwiązania związane z nawigacją, a w tym zadaniu ważniejsze od wydajnego SoC są moduły odpowiadające za łączność. Stąd pracujący pod kontrolą Androida 8.1 tablet może swobodnie polegać na nienowym, czterordzeniowym układzie MediaTek MTK8735W. To jednostka składająca się z rdzeni Cortex-A53 taktowanych 1,3 GHz. Za łączność odpowiadają moduły komunikacyjne WiFi (802.11 b/g/n) oraz modem LTE Cat. 4. Urządzenie posiada dostęp do sieci nawigacyjnych GPS i GLONASS.

Niewielki tablet nawigacyjny zyskuje dzięki oprogramowaniu producenta (fot. Navitel)

7-calowy ekran wykonano w technologii IPS, a jego niewielka rozdzielczość (1280х800) przy zadaniach nawigacyjnych nie stanowi problemu, a pozwala czerpać niewiele prądu i stanowi mniejsze obciążenie dla SoC. 16 GB pamięci na dane wystarczy by pomieścić nie tylko oprogramowanie nawigacyjne. Stosunkowo niewielka pojemność pamięci RAM (2 GB) wystarcza do działania najbardziej istotnych funkcji urządzenia. Cena może wydawać się wysoka (499 zł) ale warto pamiętać, że to przede wszystkim urządzenie nawigacyjne, z dożywotnią aktualizacją map. Samo oprogramowanie jest więc tu sporo warte. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.