Porównanie wydajności kart RTX z wyłączoną i włączoną technologią DLSS

NVIDIA opublikowała sterowniki do Battlefielda V i Metro Exodus

Fot. Nvidia
Najnowsze sterowniki Nvidii dla "Metro Exodus" i "Battlefielda V", na których najbardziej skorzystają użytkownicy komputerów wyposażonych w najnowsze karty RTX.

Według producenta, nowe sterowniki pozwalają w „Battlefieldzie V” osiągać z włączonym ray tracingiemi (śledzeniem promieni) ponad 60 klatek na sekundę, nawet w rozdzielczości 4K (w przypadku karty RTX 2080 Ti). Wszystko dzięki technologii DLSS (Deep Learning Super-Sampling), czyli algorytmom sztucznej inteligencji, które są wydajniejsze niż dotychczas stosowany antyaliasing. Pisaliśmy o tym wcześniej, przy okazji pojawienia się nowego benchmarka.

DLSS potrzebuje nowych sterowników

Aby skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą DLSS w najnowszym „Metro Exodus” i „Battlefieldzie V”, należy pobrać najnowszy sterownik GeForce 418.91 WHQL, a także październikową aktualizację Windows 10 (wersja 1809 lub wyższa). Po pobraniu najnowszej wersji gry w menu grafiki powinny pojawić się opcje związane z DLSS i ray tracingiem. W przypadku „Battlefielda V” trzeba ponadto pamiętać o włączeniu DirectX 12 i zrestartowaniu gry.

Ray tracing to technika stosunkowo młoda i dostępna obecnie jedynie w kartach graficznych NVIDII z najwyższej półki. Producent zdaje się rozumieć, że poza fotorealizmem liczy się również płynność rozgrywki. Z tym był początkowo pewien problem. Firma wyciągnęła wnioski z głosów użytkowników krytykujących ten problem. Naprawia więc to, na co narzekali użytkownicy tuż po premierze kart RTX. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.