Sony na MWC pokaże telefon z 52-megapikselowym aparatem

Nowa Xpieria XZ4 może okazać się jednym z najciekawszych smartfonów fotograficznych pierwszej połowy roku. Bardzo możliwe, że japoński producent podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie pod koniec lutego pokaże smartfon z potrójnym aparatem, w którym jeden z modułów ma aż 52 MPix.

Wiceprezes ds. marketingu Sony Mobile, Don Mesa, powiedział niedawno, że nadchodzący flagowy model Xperia XZ4 będzie oferował świetne możliwości fotograficzne. Do tej pory wiedzieliśmy zaledwie tylko tyle, że najprawdopodobniej nowy telefon Sony będzie wyposażony w główny aparat składający się z trzech modułów. Nie byłoby to jednak szczególnym wyróżnikiem wśród flagowców na 2019 rok. Jednak tym, co może sprawić, że Xperia XZ4 będzie po prostu wyróżniać się w tłumie może być jego aparat o rozdzielczości 52 MP.

Sony zwykle montuje dobre aparaty w swoich smartfonach. Mimo to japoński producent znajduje się daleko na liście najbardziej popularnych (fot. Sony)

Pomijając już kwestię tego czy tak wysoka rozdzielczość w telefonie ma sens, przy jego ograniczonym fizycznym rozmiarze dla matrycy fotograficzne, to należy przyznać, że same liczby robią wrażenie. Obecnie to Honor View 20 posiada rekord największej rozdzielczości w telefonach, ze swoim świetnym aparatem 48MP. Sony Xperia XZ4 będzie wyposażona w trzy moduły składające się na aparat główny: 16 MP z przysłoną f/2.6 (teleobiektyw), wspomniany imponujący główny aparat 52 MP z przysłoną f/1.6 i czujnik pomocniczy 0,3 MP z przysłoną f/1.4.

Reszta specyfikacji jest już bardziej typowa dla flagowców na ten rok. Xperia XZ4 będzie korzystała ze Snapdragona 855, 6 GB pamięci RAM i pamięć wewnętrzną 128 GB na dane. Telefon będzie wyposażony w 6,5-calowy ekran QHD+ OLED o proporcjach 21:9. Warto zaznaczyć, że to dane pochodzące z przecieków. Może okazać się, że część specyfikacji będzie ostatecznie inna. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.