Tak będzie wyglądał składany smartfon Xiaomi

Fot. Lets Go Digital
Składany smartfon Xiaomi może pracować w trzech trybach: tabletu, smartfonu i hybrydowym. Po złożeniu ekran znajduje się po obu stronach urządzenia.

Xiaomi pokazało urządzenie na nagraniu umieszczonym w serwisie Weibo. Widzimy na nim jak prezes Lin Bin korzysta z urządzenia składając je do tyłu. Chiński producent potwierdził holenderskiemu serwisowi Lets Go Digital, że testuje urządzenie w swoich laboratoriach. Obecnie istnieje zaledwie kilka prototypowych egzemplarzy, ale nie jest wykluczone, że składany smartfon Xiaomi zostanie wprowadzony do produkcji w drugiej połowie roku. Możliwe też, że Xiaomi przywiezie urządzenie na Mobile World Congress w Barcelonie.

Ikonki w interfejsie, który został pokazany na nagraniu promocyjnym, sugerują, że smartfon będzie wyposażony w kamerę. Na podstawie nagrania umieszczonego w serwisie Weibo serwis Lets Go Digital stworzył rendery, które możecie zobaczyć poniżej. Niestety, na nagraniu jej nie widać. Nie wiadomo zatem gdzie Xiaomi zdecyduje się ją umieścić (o ile w ogóle). Urządzenie korzysta z Androida z nakładką MIUI przystosowaną do trzech trybów w jakich pracuje nowy smartfon Xiaomi.

Jeszcze nie wiadomo jak to składane urządzenie będzie się nazywało. W grę wchodzą dwie nazwy: Xiaomi Dual Flex i Xiaomi MIX Flex. Chiński producent jest kolejną firmą, która zamierza wprowadzić do swojej oferty składane smartfony. Wcześniej informowaliśmy o tego typu planach w przypadku Samsunga, Huawei, LG, Motoroli, a także Oppo. | CHIP

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.