Wyniki wydajności układu Exynos 9820

Nowy procesor Samsunga, ośmiordzeniowy Exynos 9820 pojawił się w bazie Geekbench. Wyniki uzyskane w popularnym benchmarku wskazuje, że układ nieco przegrywa z układem Apple.

Rywalizacja producentów smartfonów w 2019 roku może, dość wyjątkowo, nie skupiać się na rosnącej wydajności, a na cechach użytkowych jak łączność 5G czy składane ekrany. Niemniej jednak wyścig o pierwsze miejsce na podium wśród układów SoC jest zacięty. O ile dane techniczne dotyczące procesora Samsung Exynos 9820 poznaliśmy jeszcze pod koniec 2018 roku, to teraz otrzymujemy wyniki wydajności układu, który będzie sercem flagowego telefony Samsung Galaxy S10.

Wydajność układu Samsung Exynos 9820 jest wysoka… jest tylko jedno „ale” (fot. WCCFTech)

Mobilny SoC Samsunga ustępuje wydajnością w Geekbench procesorowi Apple A12 Bionic, który uzyskuje nawet 11 500 punktów w teście wielordzeniowym i 4800 w teście wydajności jednowątkowej. Warto jednak zaznaczyć, że do chwili oficjalnej prezentacji do wszystkie wyniki wydajności mogą okazać się niedokładne (np. w wyniku działania niedostatecznie dopracowanego oprogramowania).

Konstrukcja procesora Exynos 9820 jest podobna do tego, co pokazało Huawei w Kirinie 980. Jest to schemat budowy 2+2+4. Dwa najwydajniejsze rdzenie to układy powstałe według autorskiego projektu Samsunga, dwa kolejne to Cortexy-A75, a uzupełnienie stanowią cztery energooszczędne Cortexy-A55. Układem graficznym jest GPU ARM Mali-G76 MP12. Exynos 9820 powstał w litografii 8 nm. Pierwsze telefony z tym układem zobaczymy już niedługo, bo podczas MWC 2019. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.