Android pozwoli znacznie łatwiej logować się na stronach internetowych

Android wreszcie doczekał się certyfikatu FIDO 2. Dla użytkowników systemu pracujących na wersji 7 lub wyższej oznacza to możliwość logowania w przeglądarce internetowej bez konieczności używania hasła.

System Android już wcześniej uzyskał certyfikat FIDO, który pozwalał logować się do aplikacji mobilnych za pomocą dodatkowych metod weryfikacji (np. odciskiem palca). Certyfikat FIDO 2 zlikwiduje jeden z najbardziej uciążliwych problemów użytkowników Androida. Do tej pory logowanie za pomocą przeglądarki wymuszało na użytkowniku podanie hasła i loginu za każdym razem. Od tej pory będzie znacznie wygodniej. Dotychczas jedyną możliwością na obejście konieczności wpisywania za każdym razem danych do logowania było korzystanie z menadżerów haseł – co i tak wymuszało zapamiętanie kilku z nich. Teraz pojawi się możliwość logowania za pomocą PIN-u lub specjalnego wzoru.

Samsung Galaxy S10 otrzymał certyfikat FIDO dzięki nowoczesnemu czytnikowi linii papilarnych

Certyfikat FIDO Alliance nie tylko ułatwia życie użytkownikom internetu na smartfonach, ale również dba o ich bezpieczeństwo. Dlatego coraz częściej o jego zdobycie zabiegają nie tylko firmy zajmujące się oprogramowaniem. W lutym informowaliśmy o pierwszym na świecie telefonie, który spełniał wymogi bezpieczeństwa FIDO. Pozostaje mieć nadzieję, że w tę stronę pójdą zarówno twórcy sprzętu, jak i aplikacji mobilnych, dzięki czemu uda się znaleźć złoty środek między wygodą korzystania z aplikacji, jednocześnie przy wysokim poziomie bezpieczeństwa. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.