Tryb ciemny / graf.prasowa

Tryb ciemny w Messengerze włączysz za pomocą emotikonu

Jego uruchomienie wymaga jednak pewnej "gimnastyki".

Dark mode, zwany też trybem ciemnym albo nocnym, to w ostatnim czasie bardzo modna funkcja. Popularne są np. ciemna wersja YouTube’a, albo aplikacji Feedly. Również ostatnia wersja Androida, czyli Pie może działać w tym trybie. Ma wiele zalet – mniej męczy oczy, oszczędza energię, a dla niektórych jest bardziej czytelny.

Dark mode, czyli trochę „gimnastyki”

Aby aktywować Tryb ciemny w Messengerze, należy wysłać do dowolnego znajomego emotikon przedstawiający półksiężyc, a następnie w tej wysłanej wiadomości „pacnąć” w księżyc. Na ekranie powinna pojawić się animacja ze spadającymi księżycami (spadają szybko i krótko). Wówczas w górnej części okna aplikacji powinien pojawić się komunikat o możliwości aktywowania trybu ciemnego. Wówczas, wystarczy tylko wejść w ustawienia Messengera, a suwak, którym „gasimy światło” będzie widoczny na samej górze.

Jak mawiają fachowcy „u nas działa”. Niestety, księżyce spadają szybko i krótko, nie udało się nam zrobić zrzutu ekranu.

Funkcja powinna działać na każdym smartfonie, niezależnie od systemu operacyjnego. Jeśli jednak wysłałeś do znajomego półksiężyc i nie zadziałało, to znaczy, że prawdopodobnie musisz zaktualizować aplikację.

Na razie nie wiadomo, kiedy Facebook wprowadzi Tryb ciemny na stałe do ustawień. Obecnie, jak możemy nawet przeczytać w oficjalnym komunikacie, funkcja jest jeszcze w fazie testów. | CHIP