Xiaomi Mi A3 z czytnikiem w ekranie

Fot. GSMArena
Xiaomi Mi A3, podobnie jak poprzednicy z serii Mi A, wyróżnia się wśród innych modeli chińskiej firmy systemem Android One. Ten model może się jednak spodziewać poważnej konkurencji i to we własnym rodzinnym gnieździe, ze strony Redmi 7 i Redmi Note 7. Jego zaletą ma być za to lepszy aparat do selfie.

Na forum XDA-Developers pojawił się raport, w którym mowa jest o trzech telefonach. Chodzi prawdopodobnie o Mi A3, Mi A3 Lite oraz trzeci, będący zapewne odmianą kierowaną na rynek chiński (a więc pracującą nie na czystym Android One, a autorskim rozwinięciu systemu MIUI). To, co istotne, to obecność w dwóch pierwszych smartfonach czytnika linii papilarnych w ekranie.

Trzy telefony roboczo nazwano w dokumencie: “pyxis”, “bamboo_sprout” oraz “cosmos_sprout”. Wyrażenia „_sprout”  używa do określenia modeli z Android One. Stąd prosty wniosek, że telefony te to właśnie Mi A3 oraz Mi A3 Lite.

Android One - dla tych, którzy nie lubią nakładek.
Android One to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za MIUI (fot. GSMArena)

Według niepotwierdzonych informacji Mi A3 ma wykorzystywać procesor Qualcomm Snapdragon 675, a do oferty producenta wejdą wersje z 6 GB i 8 GB RAM. Gdyby to się potwierdziło, na rynek trafi całkiem wydajny smartfon, bo jednostka Qualcommu składa się z nowoczesnych rdzeni Kryo 460, a taka pojemność pamięci operacyjnej w zupełności do wszystkiego wystarczy. Część źródeł podaje także nieoficjalnie, że telefon ten będzie miał podwójny aparat fotograficzny składający się tych samych modułów co w Redmi Note 7 Pro (48 MPix + 12 MPix). Wielu ucieszy to, że obydwa telefony, tak Mi A3, jak i Mi A3 Lite mają posiadać NFC. Brak na tę chwilę szerszych informacji o specyfikacji modelu Lite.

Reklama

Wprowadzenie technologii skanera linii papilarnych ukrytego pod wyświetlaczem nie jest już tak kosztowne jak rok temu, dlatego nawet telefony z tzw. średniej półki będą mogły pochwalić się tym rozwiązaniem. Xiaomi zresztą nie jest w tym pierwsze Firmy takie jak Vivo, Oppo czy Samsung już wprowadziły takie rozwiązanie w swoich „średniakach”. W przypadku Xiaomi Mi A3 i A3 Lite mówimy jednak o telefonach prawdopodobnie tańszych niż modele konkurencji. Cen jednak jeszcze nie podano. Można spodziewać się, że premiera nowego modelu będzie miała miejsce na początku lata. Tak jak w przypadku poprzednika.  | CHIP

Zawsze aktualne ceny smartfonów znajdziecie w naszych rankingach. W kategorii Econo na jednym z wyższych miejsc Xiaomi Pocophone F1.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.