android tv

Android TV z reklamami to nowy, pilotażowy program Google’a

Po ostatniej aktualizacji oprogramowania, niektóre telewizory z Androidem i przystawki Smart TV otrzymały nową sekcję ze sponsorowanymi materiałami. Nie wiadomo, czy Google wprowadzi na stałe to rozwiązanie, ale widzom ten pomysł się nie podoba.

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie chodzi o typowe reklamy, które przerywałyby oglądaną treść. Jest to po prostu dodatkowa sekcja na ekranie telewizora. Co będzie tam wyświetlane? Jeszcze nie wiadomo. Po nagłówku „Sponsored” (z ang. sponsorowane) można wnioskować, że będą tu pokazywane materiały promowane przez Google. Być może po prostu aplikacje do pobrania na smart tv, być może jakieś programy telewizyjne, lub klasyczne banery reklamujące daną usługę czy towar.

Na razie w nowej sekcji dużo szarych plam (fot.Reddit/AtHeartEngineer)

Opisywane rozwiązanie zauważyli już użytkownicy telewizorów Sony oraz przystawek Xiaomi Mi Box 3 i Nvidia Shield TV. Redaktorzy XDA-Developers otrzymali od rzecznika prasowego Google oświadczenie, że jest to część pilotażowego programu, który ma na celu zoptymalizowanie i spersonalizowanie domowej rozrywki: –W miarę odkrywania nowych możliwości zaangażowania społeczności użytkowników, uruchamiamy program pilotażowy mający na celu wyświetlać treści sponsorowane na ekranie domowym.

Reklama

Na forum Reddit można przeczytać, że wielu osobom ten pomysł się nie podoba. Odinstalowanie ostatniej aktualizacji i zrestartowanie telewizora nie usuwa jednak problemu. Można przypuszczać, że Google raczej nie zrezygnuje z okazji do dodatkowego zarobku, a takie treści sponsorowane staną się standardem na każdym urządzeniu. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.