Składany iPhone już w czerwcu [prima aprilis]

Fot. Apple
Składane smartfony pokazali w tym roku już prawie wszyscy liczący się producenci tacy jak Huawei i Samsung. Jak się dowiedział CHIP, nad takim urządzeniem pracuje także Apple i pokaże je już w czerwcu podczas konferencji programistycznej WWDC.

Jak słusznie zauważają nasi czytelnicy, Apple bardzo dba o to, aby dostarczyć sprzęt najwyższej jakości. Tak będzie i w przypadku składanego iPhone’a – Apple przygląda się błędom jakie popełnia konkurencja wprowadzając na rynek pierwsze zginane smartfony. Pozwala to wyłapać najbardziej irytujące wady i wyeliminować je jeszcze na deskach kreślarskich. W laboratoriach koncernu trwają już testy pierwszych prototypów, które zobaczymy na początku czerwca podczas konferencji koncernu w kalifornijskim San Jose.

Kluczowym elementem zginanych smartfonów jest zawias, który powinien zapewnić trwałość nawet po kilkuset tysiącach zgięć. Okazuje się, że w tym pomocny może być… starożytny mechanizm z Antykithyry. Miniaturowe koła zębate zastosowane w zawiasach składanych iPhone’ów zapewnią trwałość, która pozwoli zginać smartfon miliony razy. Przystosowaniem mechanizmu zajmował się specjalny zespół złożony z inżynierów i archeologów.

Mechanizm z Antykithiry pomoże stworzyć zawiasy składanych iPhone’ów (fot. Wikipedia)

Mechanizm, którego wiek szacuje się na ponad 2 tysiace lat, został odkryty w 1900 roku we wraku starożytnego statku leżącego na dnie Morza Jońskiego w pobliżu wyspy Antykitira. Od tamtego czasu zajmowało się nim wielu naukowców, którzy doszli do wniosku, że urządzenie było używane do obliczania pozycji ciał niebieskich. Jak się okazuje, zastosowanie starożytnego wynalazku może być znacznie szersze. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.