Facebook pracuje nad asystentem głosowym

Facebook planuje uruchomienie własnego asystenta głosowego, przyznał w rozmowie z agencją Reutera rzecznik FB. Konkurencja jest silna, bo o uwagę użytkowników walczą Alexa, Siri, Bixby i Asystent Google’a.  Asystenci głosowi i sztuczna inteligencja mają pojawić się nie tylko w portalu, ale także w urządzeniach AR/VR, np. w Oculusie. W jaki sposób asystent FB miałby działać, jeszcze nie wiadomo. Być może będzie komentować nowe wpisy na FB i posłuży do jego obsługi. Z pewnością może pojawić się w zestawach słuchawkowych Oculus.

Reklama

Istotą pomysłu jest nie tyle samo wprowadzenie asystenta głosowego, co fakt, że rynek głośników inteligentnych jest jednym z najsilniej się rozwijających. A jak donosi serwis CNBC osoby odpowiedzialne w FB za ten projekt, już kontaktowały się z dostawcami głośników. Według firmy badawczej Zion Market Reserach do 2025 r. wartość rynku głośników inteligentnych ma osiągnąć kwotę aż 19,6 mld dol., rosnąc w średniorocznym tempie o 35,4 proc. Jest to więc całkiem solidny kawałek tortu elektroniki domowej. Podsumowując, nie chodzi o to, by użytkownicy rozmawiali z asystentem Facebooka, lecz by czynili to przez specjalnie do tego celu kupiony głośnik.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.