Nokia X71 z 48 MP aparatem i otworem w ekranie

Fot. HMD Global
HMD Global ogłosiło, że 10 kwietnia na Tajwanie do sprzedaży trafi smartfon, który będzie urządzeniem ze średniej półki. Nokia X71 ze Snapdragonem 660 i potrójnym tylnym aparatem ma kosztować 11900 dolarów tajwańskich, czyli około 1400 złotych. Na zachodnich rynkach model wystąpi prawdopodobnie jako Nokia 6.2.

Nokia X72 to pierwszy smartfon fińskiego producenta, który zamiast wycięcia w ekranie, ma niewielki otwór na przednią kamerę. Wyświetlacz Full HD+ mierzy 6,39 cala. Dzięki wąskim ramkom zakrywa 93% przedniego panelu. Sercem urządzenia jest Snapdragon 660, uzupełniany przez 6 GB RAM-u, 128 GB pamięci wewnętrznej i baterię o pojemności 3500 mAh. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Nokia x71
Otwór w ekranie Nokii X72 (fot. HMD Global)

Poza 16-megapikselowym aparatem przednim miłośnicy mobilnej fotografii otrzymują komplet trzech tylnych aparatów: 48 MP (f/1.8) z funkcją rozpoznawania scen, 8 MP szerokokątny (120 stopni) oraz 5 MP aparat do zbierania informacji o głębi obrazu (f/2.4). Poza USB typu C model Nokii dysponuje również portem słuchawkowym, systemem OZO Audio i czytnikiem linii papilarnych umieszczonym na tylnym panelu.

Urządzenie trafi z czasem i na rynek zachodni, niemal na pewno również do Polski, ale pod inną nazwą. Nie jest to jeszcze potwierdzone, jednak możliwe, że w naszym regionie sprzęt zadebiutuje jako Nokia 6.2. Pytanie tylko, czy znajdzie zainteresowanie, biorąc pod uwagę cenę 1400 złotych. Dla porównania Xiaomi Redmi Note 7, który ma co prawda o jeden obiektyw mniej i 4 a nie 6 GB RAM-u, kosztuje w Polsce 900 złotych. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.