Rozmawiamy na Pyrkonie z Ligą Superbohaterów

Fot. Monika Mamakis
Poznański festiwal fantastyki to głównie rozrywka. My trafiliśmy jednak na Pyrkonie do Ligi Superbohaterów - fundacji, która odwiedza dzieci w hospicjach, szpitalach, domach dziecka i ośrodkach wychowawczych. Aktywiści przebierają się za postaci z bajek i filmów, umożliwiając chorym maluchom spotkanie z ich wymarzonym bohaterem. Znakomite połączenie zabawy i pomocy.

Na poznańskim festiwalu fantastyki spotkaliśmy osoby działające w fundacji Liga Superbohaterów. To z jednej strony cosplayerzy przebierający się w kolorowe kostiumy, ale z drugiej wolontariusze pomagający chorym. Spotykają się z dziećmi ubrani w stroje Iron Mana, księżniczki Lei czy Wonder Woman. Na pyrkonowym stoisku Ligi za drobną opłatą można wejść do specjalnie skonstruowanej zbroi mecha, czyli człekokształtnego robota bojowego rodem z science-fiction.

— Istniejemy od 2012 roku, a od 2016 jesteśmy fundacją. Mamy na koncie 190 akcji, w tym 50 w dziecięcych oddziałach szpitalnych — opowiada w rozmowie z CHIP-em Patrycja Dąbkowska. — Uczestniczymy w zbiórkach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, także przebierając się za superbohaterów – podkreśla aktywistka Ligi.

Akcje Ligi Superbohaterów można wesprzeć przelewem, za pośrednictwem PayPala lub przekazując 1 procent podatku podczas rocznego rozliczenia PIT-u (macie na to czas jeszcze tylko do 30 kwietnia).

W Lidze działa też mała superbohaterka (fot. CHIP)

Trwa 19 edycja Pyrkonu, poznańskie wydarzenie zakończy się w niedzielę o 16:00. Zachęcamy do odwiedzenia strefy CHIP-a, w której prowadzimy konkursy i prezentujemy sprzęt komputerowy. A przede wszystkim chętnie z wami porozmawiamy. | CHIP

Partnerami naszej strefy na Pyrkonie są:

logo

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.