Powstaje mobilna wersja gry Dead Cells

Przebój francuskiego studia Motion Twin z 2018 roku pojawi się na smartfonach i tabletach. W pierwszej kolejności w mobilną grę "Dead Cells" zagrają użytkownicy iPhone'ów i iPadów, a nieco później również urządzeń z Androidem.

„Dead Cells” to platformowa gra z gatunku roguelike, w której budzimy się w tytułowej celi, a naszym zadaniem jest wydostać się z lochu i przetrwać, co nie jest łatwe. Na drodze stają bowiem hordy wrogów, z którymi musimy radzić sobie za pomocą mieczy, tarcz i broni dystansowych. Jeśli po drodze zginiemy, odradzamy się w celi i musimy zaczynać zabawę od nowa. Zachowujemy jednak statystyki i ulepszenia, co pomaga w szybszym dotarciu do miejsca, w którym napotkaliśmy problemy.

Reklama

Poziomy w grze są tworzone proceduralnie, dzięki czemu każde podejście do rozgrywki jest nieco inne, choć oczywiście przeciwnicy w danych lokacjach zachowują się podobnie. W „Dead Cells” mamy dostęp do wielu broni, które pozwalają wypracować własny styl rozgrywki.

Gra ukazała się w sierpniu ubiegłego roku na PC i konsolach, zasłużenie zbierając bardzo dobre recenzje. Przystosowaniem „Dead Cells” do smartfonów zajmuje się studio Playdigious. Wersja mobilna na iOS-a pojawi się latem i trzeba będzie zapłacić 10 dolarów (około 40 złotych), czyli o połowę mniej niż wynosi cena na PC. Producent zapowiada, że pracuje też nad wersją na Androida. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.