Zwycięzcy konkursu rysunkowego z Pyrkonu

Po długiej i burzliwej naradzie (naprawdę nie było łatwo) redakcyjne jury wyłoniło zwycięzców konkursu, którego uczestnicy zaciekle walczyli dwa tygodnie temu na pyrkonowym stoisku CHIP-a. Pięknie dziękujemy wszystkim utalentowanym rysownikom, jacy odwiedzili naszych dziennikarzy podczas festiwalu fantastyki w Poznaniu.

Ponownie zaskoczyliście nas talentem, bezgraniczną wyobraźnią, kreatywnością i twórczą improwizacją. A niektórzy z was, jak wiemy, pierwszy raz mieli kontakt z oprogramowaniem Corela i tabletami ekranowymi Huiona. Wielkie brawa!

A to trzy nagrodzone prace.

Szotyn:

Autorka wykazała się ogromną cierpliwością i warsztatem na profesjonalnym poziomie. Historia Czerwonego Kapturka, który własnoręcznie ubił wielkiego zmutowanego wilka, zasługuje na najwyższe uznanie. Piękne światło, kolory i dbałość o detale.

Zimisty:

Jesteśmy zauroczeni poetyckim charakterem tej ilustracji. Przemyślane użycie różnych pędzli i ich właściwości oraz świetliste barwy, nadają kompozycji prawdziwej bajkowości. Można wpatrywać się godzinami.

UKret:

Doskonałe ujęcie i realizacja perspektywy powietrznej. Na tym rysunku naprawdę czuje się wolność i przestrzeń. Odczucie potęgują wyważone plany, tekstura i zdecydowany światłocień. Ceglane zabarwienie gór i lekko zamglone słońce dodają złowrogiego, apokaliptycznego klimatu.

Trójka wyróżnionych uczestników otrzyma pakiet oprogramowania firmy Corel: Paint + Draw. Serdecznie gratulujemy. Z nagrodzonymi uczestnikami skontaktujemy się mailowo.

Partnerami konkursu są:

 


Prace, które powstały na Pyrkonie, oceniło redakcyjne jury pod przewodnictwem dyrektora artystycznego w CHIP-ie, Piotra Sokołowskiego. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.